Майбутнє паркету – оптимістичне

Tags: 187 Views

Європейський паркетний ринок підтверджує і зміцнює розвиток – йдеться у звіті Європейської федерації паркетної промисловості (FEP), яка постійно моніторить ринок. Основні тенденції європейського паркетного ринку, перші підсумки 2017 року та попередні прогнози на наступний 2018 рік – до вашої уваги.

Розпочнемо із детального аналізу 2016 року, щоб побачити всю картину. Отож, після тривалого періоду складної ринкової ситуації для європейських виробників паркету настало полегшення. Позитивні ринкові показники підтвердилися, і ситуація на ринку загалом покращується.

Виробництво і використання паркету

У 2016 році глобальний європейський ринок зріс на 1,7%, що підтверджують консолідовані дані компаній-учасників Європейської федерації паркетної промисловості та філіальних національних асоціацій.

Як і в попередні роки, результати демонструють певні відмінності між країнами. Порівняно з 2015 роком загальний показник споживання в 2016 році свідчить про зростання на 1,7%. Виробництво паркету на території FEP зміцнило позиції , продемонструвавши збільшення на 2,5% і значно перевищивши поріг у 65 млн м2.

У 2016 році продовжилася тенденція попереднього періоду – кілька виробників паркету зробили стратегічний вибір і перемістили виробництво продукції у європейські країни поза межами зони FEP. Отож, виробництво паркету на території Європи поза межами країн, які охоплює FEP, становило приблизно 14,8 млн м2.

Загальний обсяг виробництва паркету на території FEP збільшився на 2,53% до 65,603 млн м ². Якщо підрахувати загалом кількість паркету, виробленого в країнах FEP та в країнах ЄС поза межами FEP, то з’ясується, що виробництво паркету в 2016 році зросло на 2,32% і перевищило 80,4 млн м2.

Споживання паркету покращилося на території FEP на 1,7%, до 77,014 млн м2.

У 2016 році виробництво паркету за видами дуже нагадувало ситуацію, яку спостерігали у 2010 році. Відтак у 2016 році найбільше виробляли багатошарового паркету. Його частка становила 80% від загальної кількості (порівняно із 79% у 2015 році). Частка одношарового паркету (у тому числі ламінату) у загальному «пирозі» – 18% (у 2015 році було 19%). Найменше виготовляють мозаїчного паркету – 2% від загальної кількості.

Якщо аналізувати виробництво паркету за абсолютними показниками, то найвищу позицію утримує Польща із 20,08%. Швеція посідає друге місце на подіумі із майже 17%. За ними ‒ Австрія із 14,02%, а Німеччина на четвертому місці.

Споживання паркету в зоні FEP зросло на 1,7%, сягнувши у 2016 році 77 014 520 м² порівняно із 75 768 490 м² у 2015 році.

Якщо йдеться про споживання паркету в кожній країні, то тут спостерігається статус кво порівняно із 2015 роком. Німеччина зміцнила свою першу позицію із 23,65%, за нею ‒ Франція із 10,63%. Швеція завершує трійку лідерів із 9,94%. Решта північноєвропейських країн із 8,48% посідають четверту сходинку. Італія із 8,18% повернула собі свою п’яту позицію, потіснивши Швейцарію із 8,05 % і поділила її порівну із Австрією (8,18%).

Що ж до споживання паркету на душу населення, то Швеція за цим показником на першому місці (0,77 м2), Швейцарія із 0,74 м² – на другому і на третьому – Австрія із 0,73 м². Загалом по країнах FEP споживання паркету на одного мешканця у 2016 році було стабільним – 0,19 м².

Аналіз використання деревних порід для виробництва паркету у 2016 році  (детально представлено на рис. 7) свідчить, що дуб надалі є найпопулярнішою породою для виготовлення паркету і його частка невпинно збільшується (80,8% у 2016 році порівняно із 77,7% у 2015 році ). Використання тропічних порід трохи скоротилося ‒ до 4,1%. Іншими двома поширеними видами залишаються ясень і бук із 5,7% і 2,5% (порівняно із 3,8% у 2015 році) відповідно.

Перші результати 2017 року

Після кількарічного ослаблення ринку сприятливі тенденції 2016 року тривали й у 2017 році.

Загалом паркетний бізнес надалі помірно зростає і виграє від заохочувальних змін в економіці, особливо у будівництві. Порівняно з аналогічним періодом минулого року попередні результати, отримані за перше півріччя 2017 року, вказують на продовження позитивних тенденцій споживання паркету, що спостерігалися в 2016 році та протягом Iкварталу 2017 року. Цей доволі багатообіцяючий розвиток зареєстрований у всіх країнах, де є члени FEP, у тому числі у Північній Європі. Повідомлень про зменшення споживання немає.

Коротко оглянемо ринки членів FEP.

Австрія. У першому півріччі 2017 року продажі австрійського паркету зросли на 2% порівняно з аналогічним періодом минулого року. Проте конкуренція з іншими рішеннями для підлоги надалі запекла.

Бельгія. Отримані дані вказують на зростання споживання паркету у розмірі 2,5% протягом перших трьох місяців 2017 року.

Данія. Датський паркетний ринок зростає на 1-2%, відображаючи показники будівельної активності в цій скандинавській країні, особливо для проектів та готових будинків.

Фінляндія. На цьому ринку все стабільно. Продаж паркету залишається без змін, підтверджуючи, що Фінляндія виходить з червоної зони після декількох років негативних змін.

Франція. Французький ринок надалі демонструє позитивні тенденції. Продажі паркету протягом першого семестру 2017 року зросли приблизно на 3%.

Німеччина. Дані вказують на те, що продажі паркету протягом I півріччя поточного року зросли на 2%, що відображає дуже високу активність будівництва. З іншого боку, є дефіцит робочої сили, і конкуренція з іншими рішеннями щодо підлоги суттєва.

Італія. Продажі паркету протягом I півріччя 2017 року зросли на 1,5%, що відображає позитивні економічні зміни, які спостерігаються у цій країні.

Нідерланди. Одержана інформація вказує на подальше значне покращення на голландському ринку – продажі паркету зросли приблизно на 7% протягом I семестру 2017 року, відображаючи показники житлового сектора. Доступність деревної сировини та наявність деяких порід є проблематичними.

Норвегія. Зібрані дані свідчать, що норвезький ринок був стабільним протягом першої половини 2017 року. Ціни на квартири ще більше зросли за цей період.

Польща. Зібрана інформація свідчить про помірне збільшення продажів паркету на польському ринку на 2-3%.

Іспанія. Іспанський ринок стабільний. Всі показники є позитивними, і прогнози на решту 2017 року передбачають продовження або покращення цієї тенденції.

Швеція. Узагальнені дані свідчать про подальше суттєве збільшення продажів паркету в Швеції протягом перших шести місяців 2017 року на 3–4%. Цю тенденцію підтверджує стабільний розвиток будівельних проектів.

Швейцарія. Споживання паркету у Швейцарії протягом I півріччя 2017 року було рівномірним. До кінця 2017 року не очікується жодного збільшення або зменшення ринку.

Очікування на 2018 рік

Які ж прогнози експертів на наступний рік? Судячи з отриманих даних, незважаючи на загалом хорошу ринкову картину, зростає дефіцит дуба, який, як відомо, є основною деревною сировиною для виготовлення паркету у Європі. Це – серйозна проблема, яка висуває перед тамтешнім паркетним ринком нові виклики.

Тим більше, що представники паркетної промисловості також вказують на загальну невизначеність щодо політичних змін у всьому світі, що теж може вплинути на європейський паркетний сектор. Незважаючи на запеклу конкуренцію паркету із альтернативними підлоговими покриттями, особливо тими, які мають поверхню, подібну до деревини, європейські виробники паркету сподіваються, що кінцеві споживачі віддаватимуть перевагу підлоговим покриттям із деревини, враховуючи їх якість, надійність та те, що, використовуючи такий тип підлоги, вони вносять природу прямісінько в свої оселі, сприяючи пом’якшенню кліматичних змін.

Поширити статтю
Leave a comment

Залишити відповідь