Усі лісокористувачі тепер повинні користуватися системою електронного обліку деревини

145 Views
Фото ілюстраційне

Інструкція з електронного обліку деревини затверджена наказом Міндовкілля та зареєстрована Мін’юстом. Тож відтепер уся деревина, яка не потраплятиме в систему електронного обліку деревини, вважатиметься незаконною. Про це повідомляють у Міністерстві захисту довкілля та природних ресурсів України та Державному агентстві лісових ресурсів України.

Ці зміни дуже важливі, запевняють у відомствах, адже вони продовжують цифровізацію лісової галузі та дозволяють вивести з тіні кошти, які тепер поповнять державний бюджет країни.

«Інструкція з електронного обліку деревини дозволить повністю взяти під контроль обіг деревини на ринку України. Десять років ці процеси відбувались без належного нормативного врегулювання і давали простір для маніпуляцій та зловживань. Відтепер ми зможемо прослідкувати увесь процес заготівлі деревини – від зрубаного дерева до кожної випущеної одиниці продукції», – повідомив в.о. Міністра захисту довкілля та природних ресурсів України Руслан Стрілець.

«Затягування прийняття Інструкції з електронного обліку деревини тривало понад 1,5 роки. Адже прийняття цього документу було вкрай невигідним учасникам тіньового ринку. Тепер ми виведемо із тіні ті процеси, які відбуваються на третині площ українських лісів», – повідомив заступник Голови Держлісагентства з питань цифрового розвитку Віктор Смаль.

Донедавна системою електронного обліку деревини користувалися лише державні підприємства Державного агентства лісових ресурсів України, до управління яких належить 73% площ українських лісів. Інформація про решту лісів у системі була відсутня, адже до сьогодні не вистачало нормативно-правової бази, яка б зобов’язала всіх лісокористувачів підключатися до використання електронного обліку деревини.

Відтепер уся інформація проходитиме через електронний облік деревини. Ці дані дозволять чітко прослідкувати, хто, де і, головне, скільки заготував якої сировини. Тож можна буде порівняти, скільки деревини заготовлено і скільки деревини потім реалізовано. Уся деревина, яка не потрапила до системи, вважатиметься незаконною.

Після прийняття інструкції з електронного обліку деревини її використання є обов’язковим для 100% лісокористувачів і власників лісів, усі обсяги заготовленої та реалізованої деревини мають відображатися в системі, також на усіх лісокористувачів поширюється дія електронної товарно-транспортної накладної.

Поширити статтю