Попри всі складнощі, стимули для ініціатив «Індустрії 5.0» починають давати певні результати у галузі машин і технологій для обробки деревини та деревних матеріалів. Особливо це помітно на великих підприємствах, кажуть в Acimall, асоціації-члені Confindustria, що представляє інтереси італійських виробників деревообробного обладнання.
Це перший висновок, який випливає з даних за третій квартал 2024 року, оброблених Дослідницьким офісом Acimall, повідомили в асоціації.
В Acimall також інформують, що зафіксували позитивну зміну тенденції після більш ніж дворічного падіння замовлень на італійському ринку і висловлюють сподівання, що незабаром зможуть зафіксувати аналогічну тенденцію і щодо експорту, а загальна вартість замовлень нарешті повернеться до позитивної позначки.
Загалом третій квартал 2024 року став ще одним кварталом, коли, за даними опитування Acimall, відбувалося скорочення бізнесу, причому кількість замовлень за цей період зменшилася ще на 9,4% порівняно з аналогічним періодом 2023 року. Проте є й гарна новина – у асоціації побачили зростання внутрішнього попиту на деревообробне обладнання – на 16,1% порівняно з третім кварталом поточного року, але замовлення з-за кордону знизилися ще на 12,4%.
Портфель замовлень італійських компаній, які виробляють деревообробне обладнання, збільшився до 3 місяців (у квітні-червні цього року було 2,9 місяця), а ціни з 1 січня 2024 року зросли на 1,6%
50% опитаних компаній очікують, що виробництво буде стабільним, тоді як інші 50% побоюються подальшого скорочення. І ніхто не вірить, що може бути якесь зростання.
В Acimall також інформують, що порівняно з попереднім кварталом, відсоток респондентів, які очікують падіння зайнятості, не змінився (20%), тоді як стабільність прогнозують 75% опитаних, частка яких зменшилася. Лише 5% опитаних компаній впевнені в можливому зростанні.
Наявні запаси залишаться незмінними, вважають 65% респондентів, збільшаться – на думку 25%, за зменшення висловилися 10% опитаних.
Дуже цікаві цифри випливають із опитування щодо прогнозів ситуації на ринку, кажуть в Acimall: на внутрішньому ринку 55% респондентів очікують стабільного періоду (порівняно із 50% у попередньому кварталі), 5% очікують зростання (така ж частка, що й у квітні-червні 2024 року) і 40% побоюються подальшого скорочення (у попередньому кварталі таких респондентів було 45%). Щодо зовнішнього ринку, то 65% опитаних з вибірки бачать стабільний тренд (проти 50%), 35% – погіршення ситуації (таке ж значення зафіксували у попередньому кварталі), і ніхто не вірить у те, що ситуація покращиться («оптимістів» було 15% у квітні-червні цього року).