23-27 вересня делегація у складі ректора Національного лісотехнічного університету України, чл.-кор. НАН України, професора Володимира Загорського, завідувача кафедри екологічної економіки та бізнесу НЛТУ України, професора Іона ДУБОВІЧА і директора Страдчівського навчально-виробничого лісокомбінату НЛТУ України, доцента Олега Данчука взяла участь у важливих міжнародних комунікативних заходах.
Під час запланованої поїздки було підписано угоду про співпрацю між Університетом Штефан чел Маре м. Сучава (Румунія) та Національним лісотехнічним університетом України. Під час зустрічі ректорами університетів – професором, доктором технічних наук Мігаєм Діміаном та чл.-кор. НАН України, доктором економічних наук, професором Володимиром Загорським були обговорені перспективи освітньої та наукової співпраці, ресурсні можливості та спільні проєкти.
Також консолідацію зусиль скріплено угодою між Лісогосподарським коледжем “Буковина” міста Кимпулунґ Молдовенеск (Румунія) і Нацiональним лiсотехнiчним університетом України. Директорка Лісогосподарського коледжу “Буковина” міста Кимпулунґ Молдовенеск, інженерка Аліна Елена Кучуреан і ректор Нацiонального лiсотехнiчного унiверситету України Володимир Загорський, підписуючи угоду про співпрацю, дійшли згоди, що спільна діяльність сприятиме у формуванні висококваліфікованих, інтелектуальних та затребуваних на ринку праці фахівців.
Відповідно до програми робочої поїздки представники НЛТУ України відвідали Міжнародні заходи лісівників, що проходили у м. Юпітер (Jupiter), повіт Констанца, Румунія. У межах заходів відбулися:
- Міжнародна конференція “Роль і значення лісу в сучасному соціально-економічному контексті. Ліси та виклики зміни клімату”, на якій виступили з доповідями представники лісового сектору Румунії (Комісії з питань сільського та лісового господарства Парламенту Румунії – Палати депутатів, Міністерства навколишнього середовища, водних ресурсів та лісів Румунії, Національного лісового агентства – “Romsilva”, представники EESC – Європейського економічного та соціального комітету та інші високопосадові особи лісового господарства Румунії), а також представники лісових господарств та університетів різних європейських держав (Іспанії, Молдови, Румунії, Туреччини, Угорщини та України).
- Рада Європейських Лісівників, на якій обговорювали актуальні питання лісового сектору в різних країнах. Після тривалого обговорення важливих питань щодо сталого розвитку в лісовому господарстві, а також діяльності Ради Європейських Лісівників, Дорадчої групи експертів з лісового господарства Європи та Європейського Лісівничого Академічного Товариства, відбулося вручення сертифікатів для учасників Міжнародних заходів європейських лісівників.
Доцільно зазначити, професорсько-викладацький склад НЛТУ України понад десятиліття бере активну участь у Міжнародних заходах лісівників, які щороку проводяться в Румунії, організатором яких є Федерація профспілок “Сілва” (Румунія).
Україну в Раді Європейських Лісівників, Європейському Лісівничому Академічному Товаристві та Дорадчій групі експертів з лісового господарства Європи представляють: ректор НЛТУ України, чл.-кор. НАН України, професор Володимир Загорський; проректор з наукової роботи НЛТУ України, професор Василь Лавний; начальник Західного міжрегіонального управління лісового та мисливського господарства, професор Анатолій Дейнека; професор кафедри екологічної економіки та бізнесу, професор Ігор Соловій; професор кафедри лісових культур і лісової селекції, професор Юрій Дебринюк; завідувач кафедри ландшафтної архітектури, садово-паркового господарства та урбоекології, професор Ярослав Геник; завідувач кафедри технологій меблів і виробів з деревини, професор Орест Кійко; завідувач кафедри екологічної економіки та бізнесу, професор Іон Дубовіч; директор Страдчівського навчально-виробничого лісокомбінату НЛТУ України, доцент Олег Данчук; доцент кафедри лісової таксації та лісовпорядкування НЛТУ України, доцент Руслан Вицега; старший викладач кафедри екологічної економіки та бізнесу Христина Василишин; керівник Природного заповідника “Розточчя”, старший науковий співробітник Ігор Скольський. Така співпраця сприяє налагодженню тісних міжнародних відносин не тільки між університетами, але й з фахівцями-практиками лісового сектору країн Європейського Союзу та інших країн.