Деревообробні підприємства працюють над енергонезалежністю

44 Views
Фото: ГС "АДПУ"

31 липня в рамках конгресу  «INVEST IN UKRAINE» відбувся захід організований УАМ спільно з Асоціацією деревообробних підприємств України та Теплоенергетичним кластером України. 

Як повідомила ГС “АДПУ”, одна з перших дискусій була присвячена актуальній темі – підготовка до майбутньої зими та перспективи теплоенергетичної ситуації в Україні. Про неї розповів президент Теплоенергетичного кластера України Олексій Лещинський.

Далі очільник громадської спілки «Асоціації деревообробних підприємств України» Павло Васильєв розповів про основні виклики для галузі:

– Це нестабільна завантаженість підприємств, що спричиняє проблеми з персоналом, бо відсутнє прогнозування зарплатні. Викликом цієї зими є не лише теплогенерація, а й кількість запасних модулів для підстанцій. Якщо у нас в країні їх буде недостатньо, при перепадах температур під час відключень будуть вибувати зі строю трансформаторні підстанції. Що призведе до більш значних проблем, особливо з часом.

– Деревообробні підприємства наразі починають закуповувати, модернізувати або розширювати як власну генерацію за допомогою дизель-генераторів, або використовувати за наявних площ і можливостей сонячну генерацію. Потрібно посилювати локальні генерації електроенергії за допомогою біопалива, розвивати інвестиційні проєкти з побудови локальних засобів інфраструктури та акумуляторних ємностей для зберігання виробленої електроенергії. Важливо робити не глобальні рішення-проєкти, а децентралізацію, – розповів він. 

Також Павло Васильєв підкреслив, що актуальною є промоція української деревообробки і важливість підвищення рівня кваліфікації працівників, які можуть підтримати галузь у складні часи. Він наголосив на необхідності прозорості ринку сировини та біржової торгівлі ресурсом, адже це важливо для успішної діяльності малих і середніх підприємств.

Президент Асоціації меблевиків України Володимир Патіс під час заходу розповів, що основними проблемами для галузі є люди, енергетика, а також питання перетину кордонів, тому що українська меблева галузь є експортно орієнтованою.

Також мова йшла про грантові можливості для українського бізнесу і про школа меблевика, яка стала чудовим інструментом залучення спеціалістів в галузь.

Поширити статтю