ГС “АДПУ” продовжує традиційну серію інтерв’ю про роботу учасників АДПУ під час війни, адже війна в Україні стала великим викликом для багатьох галузей бізнесу, змусивши підприємців адаптуватися до нових реалій.
Цього разу ГС “АДПУ” розповіла про ТОВ “ПОНА-Україна”, яке працює на українському ринку із 2004 року і спеціалізується на виготовленні та реалізації європалет стандартних та індивідуальних розмірів.
Виробництво підприємства розташоване у Житомирській області, що дає змогу оперативно постачати продукцію його клієнтам. Як зазначають в ГС “АДПУ”, ТОВ “ПОНА-Україна” пропонує європалети як стандартних, так і індивідуальних розмірів, надійні та міцні піддони та високоякісну стрейч-плівку для упаковки.
Повідомляється, що уся продукція виготовляється з екологічно чистих матеріалів і відповідає міжнародним стандартам якості, а в компанії пильно контролюють процес виробництва, щоб забезпечити максимальну надійність і довговічність палет.
Керівник компанії Андрій Боднар у інтерв’ю ГС “АДПУ” зазначив: “Ми прагнемо створити довгострокові відносини з нашими клієнтами, тому завжди готові запропонувати індивідуальний підхід до кожного замовлення. Команда професіоналів готова допомогти вам у виборі найкращих рішень для вашого бізнесу”.
Він також розповів, що війна знижує купівельну спроможність замовників, тому з початком повномасштабного вторгнення підприємство в більшості перейшло на експорт. Частина працівників були мобілізовані, що суттєво ускладнює кадрову ситуацію на ТОВ “ПОНА-Україна”, а постійні зміни в законодавстві, пов’язані з військовим станом, ускладнюють ведення бізнесу.
“Наприкінці 2023 – на початку 2024 років була складна ситуація на польсько – українському кордоні через перекриття “сусідами” кордонів. Це також принесло свої “плоди” – замовили обладнання (нова лінія для виробництва європіддонів). Прорахували логістику доставки, орієнтовно це вийшло 3 000 євро, а в підсумку доставка нам обійшлось близько 11 000 євро. Таких ситуацій, повірте, була не одна, але впорались”, – зазначив керівник компанії.
Також пан Андрій висловив наступну думку: “Однозначно, є чимало плюсів запровадження біржової торгівлі. Про них говорили уже неодноразово, тому приділю більше уваги питанню, яке турбує мене та багатьох інших деревообробників. Говорю зараз про ціноутворення на лісоматеріали. Розумію, що це є комплексним процесом і вимагає врахування багатьох економічних і екологічних чинників, але щоразу до кінцевої вартості є чимало питань. Тому хотілось би аби відповідні інстанції приділили цьому питання більше часу”.