У Міністерстві економіки України розповіли, як грантова підтримка від держави допомогла компанії Woods Story, яка виготовляє фігурні деревʼяні пазли, масштабувати виробництво.
Як відомо, з липня 2022 року уряд запровадив проєкт єРобота, за яким можна отримати від держави безповоротну грантову допомогу для започаткування чи розвитку бізнесу. За інформацією Мінекономіки, найзатребуванішою серед українців є програма мікрогрантів «Власна справа», за якою можна отримати до 250 тис. грн. Одними із переможців цієї програми стала компанія Woods Story, власниками якої є подружжя з Харкова Вікторія та Михайло Ридаші.
Як розповіли у Мінекономіки, в 2020 році, під час карантину, подружжя, хоч і працювало в мережі магазинів електроніки, але вирішило створити щось унікальне для цікавого дозвілля. Михайло, скориставшись вільним часом, захопився роботою з деревиною, і ця захопленість перетворилася на початок спільного проєкту подружжя. Мета була простою: створити продукт, який би не лише розвивав інтелектуальні здібності, але й допомагав відволіктись у період ізоляції.
Так зʼявилася перша колекція фігурних деревʼяних пазлів у вигляді тварин, що стала основою бренду Woods Story. У Мінекономіки зазначили, що Вікторія та Михайло Ридаші одними з перших в Україні створили деревʼяні пазли з офіційно запатентованою торговою маркою. Їхні пазли — це не тільки інтелектуальний виклик, але й чудовий спосіб релаксації та відновлення. Унікальність цих виробів полягає в фігурних деталях, вирізаних у формі тварин, птахів, рослин та інших тематичних елементів.
Особливістю Woods Story є те, що більшість процесів виготовлення виконується вручну, використовується тільки високоякісна деревина та сучасні методи нанесення зображень за допомогою УФ-друку. Спочатку подружжя створювало пазли лише для себе й друзів, але після захоплених відгуків вирішило вийти на ринок.
Вікторія Ридаш розповіла в інтерв’ю виданню «Коротко про», що вони з чоловіком одразу вирішили робити пазли з деревини, а не з паперу, оскільки деревина – крафтовий екологічний матеріал.
«Нам хотілося робити щось незвичайне, крафтовий продукт: пазлів із дерева на той момент у масовому виробництві в Україні не було. Були якісь майстерні, які робили пазли на замовлення, але великого виробника ми не бачили. Плюс у нас були знайомі, які мали лазерний верстат. У період ковіда вони втратили свої обсяги, і ми розуміли, що вони можуть нам надавати свої послуги. Так склалося на користь деревини», – пояснила Вікторія Ридаш.
Справи йшли добре, влітку 2021 року Вікторія та Михайло купили обладнання, винайняли приміщення, почали формувати команду. А у 2022 році почалося повномасштабне вторгнення і життя подружжя, як і мільйонів інших українців, змінилося.
«23 лютого ми закінчили роботу, а 24-го вже не змогли вийти на роботу – людям було не до цього. А після того, як переїхали до Буська Львівської області, спочатку було не до роботи, але незабаром нас знову почали запитувати, чи можна замовити нові пазли. Тож ми почали заново організовувати роботу та набирати команду. Спочатку працювали в гаражі у знайомих, а через кілька місяців знайшли приміщення. Запросили на роботу старих співробітників та почали набирати нових людей у команду. Перевезли з Харкова старе обладнання, у процесі роботи розширюємося та купуємо ще», – розповіла Вікторія Ридаш «Коротко про».
Як зазначили у Мінекономіки, грантова підтримка програми «Власна Справа» дала змогу компанії Woods Story придбати лазерний верстат та матеріали, що допомогло масштабувати виробництво. Команда також зросла на двох співробітників, що сприяло вдосконаленню процесів.
Сьогодні Woods Story співпрацює зі студією Warner Bros., виготовляючи єдині ліцензійні пазли в Україні за мотивами «Harry Potter» і «Game of Thrones». Пара з Харкова навіть не могла уявити, що всього за кілька років вони досягнуть такого успіху, зазначили у міністерстві.
Подружжя також розповіло «Коротко про», що планує розширити асортимент, вірить в те, що це не остання їхня співпраця з студією Warner Bros. і, можливо, будуть ще цікаві кейси, адже незважаючи на переїзд та воєнні складнощі, робота над пазлами триває, адже є попит.
Нині амбіції подружжя зосереджені на розвитку експорту та зміцненні команди. Як йдеться у матеріалі «Коротко про», у планах у команди не лише збільшити кількість пазлів (в середньому виготовляється від 500 до 1000 пазлів на місяць), а й брати корпоративні замовлення. А в майбутньому власники Woods Story прагнуть вийти на міжнародний ринок із якісним ліцензійним українським продуктом ( Woods Story стала переможницею премії «Вибір країни» у номінації «Деревʼяні пазли року») і повернутися до рідного Харкова після перемоги.