
Дмитро Карабчук, керівник ГО «ЛІіС» (ForestCom), на сайті ГО «ЛІіС» зазначив з приводу можливого відтермінування EUDR: «Хоча й сумно чути, що рішення, прийняті людьми, все ще можуть впливати на подальшу практику знищення лісів, також важливо, щоб законодавство працювало ефективно. Для цього необхідно докласти чимало зусиль у напрямку комунікування та навчання, щоб кожен, на кого впливатиме законодавство, знав, що він має робити і як змінюватися.
ГО «ЛІіС» (ForestCom) проводить багато консультацій з цього питання як для бізнесу, так і для політичних інституцій. Ми готові продовжувати організовувати тренінги, щоб у кінцевому результаті впровадження EUDR вплинуло на зменшення знеліснення та деградацію лісів, а також вплинуло на практику ведення бізнесу, як в Україні, так і у всьому світі, на рівні учасників ланцюга постачання».
ГО «ЛІіС» зазначає, що рішення відтермінувати EUDR було прийнято після участі Президента Європейської Комісії Урсули фон дер Ляєн у Генеральній Асамблеї ООН, де вона обговорювала EUDR із представниками найбільш заліснених країн. Відтак, Комісія дала сигнал, що має намір «посилити діалог» з країнами-партнерами, а також підкреслила, що «успіх партнерства також буде залежати від зобов’язань партнерів досягти глобальних цілей щодо припинення вирубки лісів».
В ГО «ЛІіС» також зауважують, що потреба в EUDR є більш нагальною, ніж будь-коли, через стрімке зменшення площі лісів і деградацію природного біорізноманіття. Однак є ризик, що деякі зацікавлені сторони, які виступали за відтермінування, можуть прагнути повністю відмовитися від регламенту, а пропозицію Комісії можна розглядати як можливість просувати їхні інтереси. Держави-члени ЄС та члени Європейського Парламенту закликають зберегти цілісність цього новаторського і вкрай необхідного закону.