Законопроект про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо ефективного управління лісами на основі ведення лісового господарства на принципах наближеного до природи лісівництва, адаптованого до кліматичних змін, збереження біорізноманіття в лісах (реєстр. №9516), поданий народним депутатом України Матусевичем О.Б. та іншими народними депутатами, було розроблено з метою виконання завдання передбаченого рішення РНБО «Про охорону, захист, використання та відтворення лісів України в особливий період», уведеного в дію Указом Президента України від 29.09.2022 №675, щодо перегляду розміру площ насадження лісу та санітарних рубок лісу в контексті застосування оцінки впливу на довкілля.
Головне науково-експертного управління, Національне агентство з питань запобігання корупції, Офіс Генерального прокурора надали зауваження та пропозиції до законопроекту.
Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України, Міністерство оборони України, Державне агентство лісових ресурсів України підтримують законопроект.
Державна регуляторна служба, Рада національної безпеки і оборони України вважають за доцільне пришвидшити розгляд законопроекту, реалізація якого дозволить врегулювати ряд проблемних питань у лісовій галузі.
Тому з метою врахування зауважень та пропозицій, що надійшли до законопроекту, результатів напрацювань Робочої групи, створеної у Комітеті, Комітет, як виняток, під час підготовки законопроекту до другого читання пропонує передбачені законопроектом зміни до Лісового кодексу України, зокрема що стосуються питання поділу території України за природними зонами і повноважень Міндовкілля вилучити із законопроекту та доопрацювати питання здійснення оцінки впливу на довкілля у лісовому господарстві.
Комітет з питань екологічної політики та природокористування рекомендує Верховній Раді України за результатами розгляду у першому читанні прийняти його за основу з урахуванням пропозицій Комітету відповідно до частини 1 статті 116 Регламенту Верховної Ради України, скоротивши строк подання таких поправок і пропозицій наполовину.
Прес-служба Апарату Верховної Ради України