WWF-Україна презентував нове дослідження – “Використання геоінформаційних систем і штучного інтелекту для захисту особливо цінних лісів України: огляд можливостей, виклики та правове забезпечення”.
Як інформують у WWF-Україна, використання геоінформаційних систем й штучного інтелекту має вагоме значення для ефективного управляння лісами. Сучасні технології дозволяють моніторити та аналізувати зміни в лісових екосистемах, надають можливість встановлювати причини цих змін, а отримані дані можуть бути використані для прогнозування тенденцій розвитку лісів чи їх деградації в умовах зміни клімату. Щобільше, глобальні продукти моніторингу лісів можна використовувати як джерело доказів, застосовуючи Open Source Intelligence (OSINT), для боротьби з незаконними рубками.
Публікація висвітлює:
- Аналіз глобальних продуктів для моніторингу лісів.
- Нейромережі та машинне навчання для ідентифікації змін лісового покриву.
- Недоліки систем моніторингу змін у лісовому покриві та можливі рішення.
- Правове регулювання використання геоінформаційних систем і штучного інтелекту для боротьби з незаконними рубками в лісах.
Дослідження підготували експерти на замовлення WWF-Україна в межах проєкту «Smartwood (BBB UI) Build Back Better Ukraine Initiative».
Завантажити повний текст дослідження можна на сайті WWF-Україна за посиланням.