By using this site, you agree to the Privacy Policy and Terms of Use.
Accept
DerevynnykDerevynnyk
  • Головна
  • Новини і події
  • Лісівництво
  • Деревинництво
  • Столярство
  • Теслярство
  • Підписка
  • Мої закладки
Reading: Обстеження декоративних і лісових насаджень в Полтавській області
Поширити
Notification Show More
Latest News
УАМ в обличчях: розповідь Антона Юмаєва, директора з маркетингу компанії «Дубок»
20 години тому
Контроль як інструмент тиску
21 годину тому
Захист лісів від шкідників та хвороб: обмін досвідом між фахівцями України та Польщі
2 дні тому
Як отримати лісовий квиток: покрокова інструкція для заготівельників
2 дні тому
Почав роботу оновлений аналітичний розділ зі статистикою ЛІАЦ
2 дні тому
Aa
DerevynnykDerevynnyk
Aa
  • Головна
  • Новини і події
  • Лісівництво
  • Деревинництво
  • Столярство
  • Теслярство
  • Підписка
  • Мої закладки
  • Головна
  • Новини і події
  • Лісівництво
  • Деревинництво
  • Столярство
  • Теслярство
  • Підписка
  • Мої закладки
Have an existing account? Sign In
Follow US
© 2022 Foxiz News Network. Ruby Design Company. All Rights Reserved.
Derevynnyk > Blog > Лісівництво > Обстеження декоративних і лісових насаджень в Полтавській області
ЛісівництвоЛісова наука

Обстеження декоративних і лісових насаджень в Полтавській області

Останнє оновлення: 2024/09/11 at 11:07 AM
9 місяців тому 119 Views
Поширити

Наприкінці серпня науковцями УкрНДІЛГА було проведено обстеження декоративних насаджень, лісових культур та резервату в Лубенському районі Полтавщини, також відвідано Хорольський ботанічний сад. 

На фото зліва направо: Грибович Є. (Лубенський лісотехнічних фаховий технікум), Черняк Т.  Красовський В. (Хорольський ботанічний сад), Григорьєва В. (ДП «Харківська ЛНДС»), Терещенко Л. та Лось С. (УкрНДІЛГА). Фото Зубенок К./Полтава

Цей ботанічний сад загальною площею 18 га було відкрито у 2013 році на базі заповідної території «Дубовий гай». Головним напрямом науково-дослідної діяльності установи є інтродукція субтропічних плодових культур відкритого ґрунту в лісостеповій зоні України. Науковці ботанічного саду поділилися корисним і актуальним в умовах зміни клімату досвідом щодо вирощування субтропічних рослин. Гранатник звичайний (Punica granatum), хурма віргінська (Diospyros virginiana), інжир (фігове дерево) (Fícus carica), зизифус справжній (Zіzіphus jujuba), айва звичайна (Cydonia oblonga), мушмула германська (Mespilus germanica), азимина трилопатева (Asimina triloba) мають доволі гарні показники росту в лісостепових умовах і навіть рясно плодоносять. Так, наприклад, зовнішньо схожі на груші плоди азимини, дуже смачні й соковиті, нагадують за ароматом і м’якушем полуницю та мають присмак дивовижних тропічних фруктів. Співробітники ботсаду ретельно доглядають протягом вегетаційного сезону всі види рослин: рихлять ґрунт, пристовбурні кола мульчують, поливають і притінюють за необхідністю. Не всі види на зиму вкривають, невкритими залишають хурму, айву, мушмулу, але окремі, такі як інжир, засипають листям, попередньо прихиливши гілки до ґрунту. Випробовують нові сорти методом щеплення, бо метою досліджень ботанічного саду є збільшення видового складу субтропічних плодових відкритого ґрунту та доведення практичної можливості їх культивування як садових культур.

Незрілі плоди азимини, зизифусу та інжиру у науковому відділенні Хорольского ботанічного саду. Фото Григорьєвої В., Лось С./УкрНДІЛГА
Достигаючі плоди гранатника та хурми. На гранатнику в серпні одночасно з плодами є й квіти. Фото Лось С./УкрНДІЛГА

Під час польової експедиції було обстежено два насадження дуба червоного (Хорольське та Калайдинцівське лісництва філії «Миргородське ЛГ»), насадження клена-явора (Калайдинцівське лісництво), генетичний резерват та еталонне насадження дуба звичайного (Приміське лісництво), а також групу ландшафтну клена-явора (дендропарк ім. Батайли Лубенського лісотехнічного фахового коледжу). В роботі взяли участь науковиці Вікторія Григорьєва (ДП «Харківська ЛНДС»), Світлана Лось  і Лариса Терещенко (відділ селекції, генетики та біотехнології УкрНДІЛГА), а також викладачка Лубенського лісотехнічного фахового коледжу Єлізавета Грибович.

У Калайдинцівському лісництві в обстеженому мішаному насадженні клена-явора з дубом зафіксовано досить значні показники діаметра дерев клена-явора та незначні показники за висотою порівняно з дубом звичайним. Переважна більшість дерев клена-явора ростуть у крайньому ряду насадження, вздовж поля. На продуктивність дерев, вочевидь, позитивно впливає близькість засіяного кукурудзою лану, навіть невідмежованого польовою дорогою та на якому багато років використовували добрива. Також  було обстежено ландшафтну групу клена-явора в дендропарку Лубенського лісотехнічного коледжу, дерева якої теж характеризувалися добрими лісівничо-таксаційними показниками.

Насадження за участю клена-явора в Калайдинцівському лісництві (ряд, який межує з полем) та ландшафтна розріджена група клена-явора в дендропарку ім. Батайли Лубенського лісотехнічного фахового коледжу. Фото Лось С. і Григорьєвої В./УкрНДІЛГА

Генетичний резерват дуба звичайного в Приміському лісництві розташований на площі 215 га та розділений трасою на дві частини. Рельєф ділянки нерівномірний, в окремих місцях схил сягає 40º. У резерваті було закладено дві пробні площі з метою визначення його стану. За результатами обстежень було визначено, що в південній частині цього селекційного об’єкта частка дерев дуба звичайного є невисокою, а в північній – значно більшою й дерева в ній характеризуються кращою якістю стовбурів. За попередніми висновками добрий стан цих дерев підтверджує відповідність насадження статусу резервату та свідчить про селекційну цінність деревостану.

Таксаційні обстеження в резерваті дуба звичайного в Приміському лісництві (фото Терещенко Л.) та окремі дерева дуба звичайного на пробній площі. Фото Григорьєвої В./УкрНДІЛГА

Лісівничо-таксаційні та селекційні методи є важливою складовою оцінювання сучасного стану лісових насаджень аборигенних порід, їх продуктивності, якості, стійкості, а також визначення перспективності інтродукованих деревних видів у лісових і декоративних насадженнях Лівобережного Лісостепу в умовах зміни клімату.

Григорьєва  В. Г., канд. с.-г. наук,

старший науковий співробітник ДП «Харківська ЛНДС»

УкрНДІЛГА

Вас також може зацікавити

Захист лісів від шкідників та хвороб: обмін досвідом між фахівцями України та Польщі

Проблематика поширення ясеневої смарагдової вузькотілої златки в Україні

У південних лісових господарствах ДП «Ліси України» випробовують нові технології відновлення лісів

Науковці УкрНДІЛГА взяли участь в міжнародній літній школі «Стан лісів та моніторинг в епоху дистанційного зондування»

Відповідальне лісогосподарювання: на шляху до системних змін – семінар FSC Україна об’єднав експертів та практиків

Oprysk Oksana 11 Вересня, 2024
Поширити статтю
Facebook Telegram Email Print
Попередня стаття У Зоні відчуження триває локалізації пожеж: радіаційний фон в нормі
Наступна стаття Тенденції на ринку вікон і дверей: битва за домінування між Польщею та Китаєм
- Advertisement -
Ad image
- Advertisement -
Ad image

Вподобайте нашу сторінку на Facebook

Вас також може зацікавити

Захист лісів від шкідників та хвороб: обмін досвідом між фахівцями України та Польщі

2 дні тому

Проблематика поширення ясеневої смарагдової вузькотілої златки в Україні

1 тиждень тому

У південних лісових господарствах ДП «Ліси України» випробовують нові технології відновлення лісів

1 тиждень тому

Науковці УкрНДІЛГА взяли участь в міжнародній літній школі «Стан лісів та моніторинг в епоху дистанційного зондування»

1 тиждень тому
about us

Галузеве онлайн видання для людей що працюють з деревиною: лісівників, заготівельників та переробників деревини, столярів (меблярів), теслярів.

  • Про нас
  • Наші цінності та місія
  • Наше бачення
  • Підписка
  • Контакти
Новини від Деревинника

Підписуйтесь на нашу розсилку, щоб першими отримувати статті про останні тенденції в галузі!

© 2022, ТОВ "Редакція газети "Деревообробник". Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на Derevynnyk.com у першому абзаці. Усі права захищено.

Removed from reading list

Undo
Welcome Back!

Sign in to your account

Lost your password?