Італійський деревообробний і меблевий бізнес все ще чекає на зміну економічного сценарію. Нинішня фаза скорочень замовлень триває вже дев’ять кварталів і, безумовно, є найбільш очевидним наслідком стрімкого зростання, зафіксованого цією індустрією та італійською економікою загалом у постпандемічний дворічний період.
Про це повідомляє італійська асоціація виробників деревообробного обладнання та інструменту Acimall.
Як кажуть в асоціації, таке різке повернення до нормальних показників відкинуло індекси до допандемічних рівнів, і поки що не видно жодних ознак покращення.
В Acimall розповіли, що дані щоквартального опитування дослідницького офісу Загальної конфедерації італійської промисловості (Confindustria) за квітень-червень 2024 року свідчать про загальне скорочення замовлень на 2,8% порівняно з аналогічним періодом 2023 року. Замовлення з-за кордону залишаються на незмінному рівні, тоді як для внутрішніх зафіксовано подальше зниження на 5,9% порівняно з дванадцятьма попередніми місяцями. Портфель замовлень скоротився до 2,9 місяців, а ціни з 1 січня 2024 року зросли на 0,9%.
45% опитаних італійських компаній очікують, що виробництво буде стабільним, 50% прогнозують його подальше зниження і 5% вважають, що воно зростатиме. Щодо зайнятості, то 80% респондентів – репрезентативна вибірка з цілої галузі – очікують на стабільну тенденцію. В той же час решта 20% побоюються скорочень.
На думку 55% опитаних наявні у компаніях запаси є стабільними, у 20% – збільшуються і зменшуються у 25%.
Щодо ситуації на внутрішньому ринку, то, за інформацією Acimall, 50% опитаних італійських компаній вважають що тенденція залишиться стабільною у коротко- та середньостроковій перспективі, 5% очікують на зростання, а 45% – на падіння ринку.
На закордонних ринках очікують стабільної ситуації 50% італійських компаній, погіршення – 35% респондентів і 15% (тобто, за інформацією Acimall, оптимістів стало на 10% більше) вважають, що попит на італійську продукцію на закордонних ринках зростатиме.