Ринок італійського деревообробного обладнання: результати I кварталу 2024 року

127 Views
Фото ілюстраційне. Фото: SCM Group

Сьогодні дуже важливо мати дані та цифри, щоб точно оцінити реальні тенденції на ринку, який переживає період невизначеності, кажуть в Acimall – італійській асоціації виробників деревообробного обладнання та інструментів.

Як і зазвичай, дослідницький офіс Acimall опрацював набір інформації (на основі даних Istat, Італійського національного статистичного інституту), яка чітко демонструє глобальні тенденції італійського обладнання для меблевої та деревообробної промисловості в перші три місяці поточного року.

Експорт

Отож, згідно даних Acimall, за перший квартал 2024 року експорт італійського деревообробного обладнання та обладнання для виробництва меблів склав 379,4 млн євро, що на 6,1% менше, ніж в аналогічному кварталі 2023 року. Із врахуванням того, що один квартал є надто коротким проміжком часу для виявлення значимої тенденції, дивлячись на основні експортні напрямки італійського обладнання (таблиця 1), можна побачити 30%-ве зниження продажів до країн Європи, що не входять до ЄС, спричинене російсько-українською війною. Аналогічні трагічні події призвели до скорочення експорту італійського обладнання (-55,1%) на Близький Схід.

Таблиця 1. Експорт італійського обладнання для деревообробки та меблевого виробництва у січні-березні 2024 року за географічними регіонами. Джерело: Acimall

Значна стабільність Європейського Союзу (найважливіший торговельний партнер для Італії, на який припадає 52,8% італійського загального експорту) поєднується із тенденцією до збільшення купівлі італійських деревообробних технологій Північною Америкою (+4%), зокрема завдяки політиці США щодо повернення в свої межі виробництв, які були віддані на аутсорс в сусідні країни. Серед ринків, які продовжують бути привабливими для італійських виробників деревообробного обладнання, хоч і з меншими значеннями, ніж названі вище, можна назвати Південну Америку (+ 28%), Океанію (+18%) та Африку (+9,3%).

Особливо слід відзначити падіння на 16,4% експорту італійських технологій для деревообробки та виробництва меблів до Азії – це пов’язане зі зростаючою конкуренцією з боку Китаю, чиє обладнання для виробництва меблів та деревообробки стає все привабливішим для сусідніх із Китаєм ринків.

Аналіз експорту італійського обладнання для деревообробки та меблевого виробництва за окремими країнами (таблиця 2) дає підстави говорити про повернення США та Франції до його топ-імпортерів у першому кварталі 2024 року. Як нагадує Acimall, у 2023 році експорт італійського деревообробного обладнання до США впав на 16% і на 4,6% у Франції. Водночас аналітики Acimall зазначають, що експорт до Швеції, в основному запасних частин та поповнення наявного обладнання, у першому кварталі 2024 року зріс більш ніж на 137% порівняно з аналогічним кварталом 2023 року. А от експорт обладнання до Великобританії вчергове обвалився (- 36,6%): аналогічне скорочення експорту до цієї країни було зафіксоване і за підсумками 2023 року.

Таблиця 2. Експорт італійського обладнання для деревообробки та виробництва меблів у січні-березні 2024 року за країнами. Джерело: Acimall

Китай, незважаючи на зростання власного виробництва, все ж демонструє зацікавленість у італійському обладнанні (+12,9% за січень-березень 2024 року, що майже повторює результат у +10%, зафіксований за дванадцять місяців 2023 року). Індія продовжує втрачати позиції в рейтингу країн-імпортерів (-30,5%), хоча залишається у переліку перспективних ринків, незважаючи на поточні результати італійських компаній.

Імпорт

Аналізуючи імпорт закордонного обладнання для деревообробки та виробництва меблів до Італії у першому кварталі 2024 року (таблиця 3), Acimall вказує, що це ще одне підтвердження стагнації, яка охопила Італію, хоча і йдеться про обмежені цифри: імпорт обладнання з Німеччини впав на 35,6%, з Китаю – на 20,5% і зі Швейцарії – на 12,3%. А от продажі австрійського обладнання в Італії зросли на 8,7%.

Таблиця 3. Імпорт обладнання для деревообробки та меблевого виробництва за січень-березень 2024 року за країнами. Джерело: Acimall

Загалом за даними Acimall імпорт деревообробного обладнання та обладнання для виробництва меблів до Італії за січень-березень 2024 року склав 39,4 млн євро, що трохи більше ніж 10% експорту і на 23,9% менше, якщо порівнювати імпорт з аналогічним періодом 2023 року.

Якщо подивитися на дані за географічними регіонами (таблиця 4), то, як стверджує Acimall, ЄС залишається найбільш «цікавим» джерелом імпорту з 23,3 млн євро за перший квартал 2024 року, хоча імпорт деревообробного обладнання та обладнання для виробництва меблів з цього регіону до Італії скоротився на 24,6% порівняно аналогічним періодом 2023 року (частка в загальному обсязі італійського імпорту – 59,2%).

Таблиця 4. Імпорт обладнання для деревообробки та меблевого виробництва за січень-березень 2024 року за географічними регіонами. Джерело: Acimall

«Показник, на якому нам, мабуть, слід сфокусуватися, – це незначна роль Африки для італійських виробників, – прокоментував директор Acimall Даріо Корбетта. – Незважаючи на географічну близькість і прагнення нашого уряду розвивати більш вигідні відносини, проникнення нашої індустрії в Африку все ще дуже обмежене, особливо якщо врахувати, що Китай натомість, за приблизними оцінками, продав деревообробного обладнання на суму близько 100 млн євро у 2023 році. Північна Америка залишаєтися дуже важливим партнером для наших компаній, це ж саме стосується і Європи, хоча, можливо, нам слід розглядати останню як розширення внутрішнього ринку, а не напрямок експорту».

За матеріалами Acimall

Поширити статтю