20-21 березня 2025 р. в Національному лісотехнічному університеті України відбудеться семінар з обговорення глосарію термінів, визначень та перекладів актів лісового законодавства ЄС у рамках робіт з адаптації лісового законодавства України до законодавства Європейського Союзу, які здійснюються в межах лісівничого компоненту фінансованого ЄС проєкту “Інклюзивне, конкурентоспроможне та стале функціонування і розвиток ланцюгів доданої вартості у сільському, рибному та лісовому господарстві”, що імплементується Продовольчою та сільськогосподарською організацією ООН (ФАО).
Під час заходу планується розглянути стратегічні аспекти адаптації лісового законодавства України до вимог ЄС, ключові документи Європейського зеленого курсу та їх імплікації для лісового законодавства України.
Семінар відбудеться в офлайн та онлайн форматі. Онлайн-підключення: платформа Zoom (посилання буде надіслано зареєстрованим учасникам).
Реєстрація для участі як офлайн, так і в онлайн форматі – за посиланням до 18:00 19 березня 2025 року https://forms.gle/Fm6Q1c9dV4YM6ZRg6 .
В рамках семінару присутні зможуть дізнатися про парламентський погляд на підготовку нової редакції Лісового кодексу України, цілі та завдання лісівничого компоненту фінансованого ЄС проєкту “Інклюзивне, конкурентоспроможне та стале функціонування і розвиток ланцюгів доданої вартості у сільському, рибному та лісовому господарстві”, особливості правової системи Європейського Союзу, ключові положення, терміни та визначення Європейського зеленого курсу (The European Green Deal) та його значення для трансформації лісового законодавства України.
Доповідачі представлять чернетку глосарію термінів та визначень лісового законодавства ЄС, розкажуть про адаптацію до українського контексту термінів та визначеннь Глобальної оцінки лісових ресурсів ФАО 2025 (FRA FAO 2025) та їх значення для розвитку лісової статистики і моніторингу. Експерти проєкту також презентуватимуть доповіді щодо двох ключових документів лісового законодавства ЄС – нової Лісової стратегії ЄС до 2030 року та Регламенту (ЄС) 2023/1115 щодо знеліснення та деградації лісів (EUDR), обговорять і робочі документи Європейської комісії «Керівні принципи біорізноманіття при лісорозведенні, лісовідновленні та садінні дерев» та «Керівні принципи щодо визначення, картографування, моніторингу та суворої охорони пралісів та старовікових лісів»
Чекають на учасників заходу і низка цікавих доповідей, присвячених лісу і лісівництву, адже захід відбуватиметься у Міжнародний день лісів (21 березня 2025 року), зокрема доповідь “Лiс як регулятор кліматичної системи планети Земля: сьогодні та ймовірне завтра” та “Керівні принципи наближеного до природи лісівництва: ключові ідеї, терміни та визначення”.
Також під час дводенного семінару відбудуться панельні дискусії на тему “Виклики та можливості адаптації лісового законодавства України до вимог ЄС” та “Глобальні виклики для глобального лісівництва”, і воркшоп, присвячений обговоренню та узгодженню пріоритетних термінів для нової редакції Лісового кодексу України.
Програма заходу:
Організатори семінару:
- Національний лісотехнічний університет України;
- Навчально-науковий інститут лісового і садово-паркового господарства Національного університету біоресурсів і природокористування України;
- Український ордена “Знак Пошани” науково-дослідний інститут лісового господарства та агролісомеліорації ім. Г.М. Висоцького;
- Інститут держави і права імені В. М. Корецького НАН України;
- інші підприємства та організації, експерти.