Всі великі пожежі на території ДП «Ліси України» локалізовані

3.4k Views
Фото: Медіацентр Україна

Про це повідомила Ксенія Григор’єва, речниця ДП «Ліси України», під час брифінгу в Медіацентрі Україна.

Вона також поінформувала, відповідаючи на запитання, чи вже є попередні оцінки щодо завданої шкоди лісам унаслідок цьогорічних пожеж, що збитки від лісових пожеж, за попередніми даними, становлять 20 млн грн.

Ксенія Григор’єва назвала причиною пожеж в основному людський фактор: «Спочатку людина палить на подвір’ї десь суху траву, далі цей вогонь перекидається на самосійні ліси. На жаль, їх дуже багато і громади не завжди йдуть нам на зустріч стосовно передачі цих лісів в державний лісовий фонд. Ну і звичайно, після того, як вже горить самосійний ліс, він (вогонь – ред.), перекидається на наші території і гасіння таких пожеж, звичайно, суттєво ускладняється, тому що  це вже геть інші площі».

Речниця ДП «Ліси України» також повідомила , що в цьому році найбільша лісова пожежа була на Полтавщині і розвивалася вона за аналогічним алгоритмом. Пожежу на площі 700 га лісівники гасили спільно із ДСНС України. Від ДП «Ліси України» у гасінні цієї пожежі брали участь пожежні загони з усієї України.

Серед інших причин виникнення лісових пожеж, окрім людського фактору, Ксенія Григор’єва назвала умисні підпали з боку диверсантів, а також запалюючі суміші, які РФ скидає на ліси на прикордонних територіях. 

Розповідаючи про те, що робиться для того, щоб запобігти лісовим пожежам, речниця ДП «Ліси України» зазначила, що працівники ДП «Ліси України» висаджують тепер не монокультури, а мішані ліси, оскільки листяні ліси не так сильно горять, як хвойні. Цьогоріч ДП «Ліси України» суттєво оновило матеріально-технічну базу, було закуплено і техніку, і обладнання для гасіння пожеж. Також ДП «Ліси України» розвиває мережу безкоштовних рекреаційних пунктів, щоб люди могли безпечно відпочивати в лісі.

«Як результат, там, де є ці рекреаційні пункти, а їх понад 1000 по всій країні, там немає такого осередку пожеж», – зазначила Ксенія Григор’єва.

За оцінками ДП «Ліси України», по підприємству пройдено вогнем 2,5 тис. га лісу. За словами речниці ДП «Ліси України», у 2020 році було набагато гірше, хоч не було повномасштабної війни: тоді вогнем було пройдено 80 тис. га лісу.

Речник ДСНС України Олександр Хорунжий повідомив, що наразі в Україні триває гасіння 18 пожеж на території 7 областей – Полтавської, Чернігівської, Київської, Харківської, Донецької, Рівненської та Сумської областей (брифінг відбувався 23 вересня 2024 року) . Загальна площа загоряння становить понад 1,3 тис. га. До робіт залучені понад 1300 вогнеборців та 300 одиниць техніки рятувальної служби.

За словами Олександра Хорунжого, горить лісова підстилка, суха трава, чагарники, сухостій та торф’яники. Ускладнюють процес гасіння пожеж для вогнеборців, окрім погоди та вітру, безводні ділянки (доводиться на великі відстані підвозити або подавати через підсосні станції воду), замінованість територій та ворожі обстріли рятувальників.

«У нас в цьому році кількість пожеж в екосистемах збільшилася в понад 2 рази, тобто зараз понад 46 тис., з них понад 1,5 тис. в лісах. Минулого, 2023 року пожеж в екосистемах було понад 20 тис., з яких 395 – в лісах», – зазначив речник ДСНС України.

Також Олександр Хорунжий повідомив, що внаслідок пожеж в екосистемах загинули 17 осіб і травмовано 55 осіб.

Поширити статтю