Як вдалося відродити меблеву компанію на новому місці

46 Views
Фото: УАМ

Компанія «Tekstura Home» мала свої виробничі потужності у Луганській та Харківській областях. Мала — бо всі виробничі потужності компанії, весь її верстатний парк та інша техніка залишилися там. Дещо зруйноване обстрілами, частина техніки розкрадена під час окупації, а те, що залишилося, неможливо вивезти, адже через близькість фронту перевізники не наважуються туди їхати.

Про те, як вдалося відродити «Tekstura Home» вже на новому місці – на Львівщині, розповіла Українська Асоціація Меблевиків (УАМ) у проєкті «УАМ в обличчях», в рамках якого асоціація ділиться тим, як працюють українські меблеві компанії під час війни.

Як розповів УАМ власник «Tekstura Home» Антон Молчанов, виручили колеги — львівські меблярі. Відбулося своєрідне кооперування у форматі аутсорсингу: «Tekstura Home» платить партнерам обумовлений відсоток від прибутку за використання їхніх людей, обладнання й приміщення.

Із колишнього колективу «Tekstura Home» залишилися менеджери, які працюють віддалено, адже внаслідок війни опинилися у різних містах. А виробничий колектив довелося формувати з нуля, вдаючись до все поширенішої в нинішніх умовах практики: пропонувати традиційно «чоловічі» робочі місця жінкам.

«Що стосується техніки, то для специфіки нашої продукції, а також задля більшої самостійності й незалежності, досі доводиться докуповувати обладнання. Використовуємо для цього як власні реінвестовані кошти, так і — переважно — грантові. За цей період виграли дев’ять грантів. І це попри те, що перед війною, плануючи масштабування, ми закупили нове обладнання, яке, навіть не розпаковане, досі залишається недоступним. На ньому вже, як кажуть, поставили хрест», – розповів Антон Молчанов.

 «Tekstura Home» вдалося в основному відновити довоєнний асортимент продукції. Деякі застарілі моделі замінили новими розробками, а вже на новому місці освоїли новий напрям – швейне виробництво (постільний текстиль). За словами Антона Молчанова, організація швейного виробництва розширила і меблеву лінійку. Тепер компанія виготовляє не лише ліжка, а й дивани – тобто м’які меблі.

У планах «Tekstura Home» на цей рік – експорт, який, за словами власника компанії, необхідно на постійну основу.

Поширити статтю