Повномасштабне вторгнення стало справжнім випробуванням для українських підприємців. У серії інтерв’ю ГС “АДПУ” розповідає історії своїх учасників, пропонуючи дізнатися, як вони адаптувалися, зберегли команду та продовжити свою діяльність навіть під час повномасштабної війни.
Сьогоднішня розповідь ГС “АДПУ” – про ТОВ “ДТК-ТРЕЙД”, яке розпочало свою діяльність у січні 2018 року в Житомирі. В основному підприємство займається лісопиляльним та стругальним виробництвом.

“Ми займаємось первинною обробкою деревини, зокрема сосни. Виготовляємо дошку (приблизно 95% продукції експортуємо), брус, напівбрус – будь-яких розмірів. Маємо багато сушильних камер, але глибокою переробкою поки не займаємось. Наша команда активно забезпечує місцеві котельні паливною щепою, а тирсу використовуємо для виробництва паливних гранул, які реалізуємо як на внутрішньому ринку, та і на експорт”, – розповів ГС АДПУ Євген Дітківський, очільник ТОВ “ДТК-ТРЕЙД”.
За його словами, повномасштабне вторгнення підприємство зустріло так само, як і всі, -перші кілька днів панували розгубленість і невизначеність.
“Ми не працювали. На третій день, коли почали організовуватися блокпости навколо міста, ми забезпечували військових дровами та кругляком для облаштування укриттів. Також надавали для їх потреб свою техніку. Так тривало кілька місяців”, – розповів Євген Дітківський.
Водночас ТОВ “ДТК-ТРЕЙД” поступово відновлювало роботу. Оскільки європейські партнери підприємства були готові оперативно приймати продукцію, то ТОВ “ДТК-ТРЕЙД” швидко налагодило поставки, а вже наприкінці весни 2022 року вдалося повністю відновити діяльність підприємства, причому основний склад команди зберігся.
Нині найбільша проблема підприємства, за словами його очільника, – нестача кадрів, особливо чоловіків. На ТОВ “ДТК-ТРЕЙД” намагаються це частково компенсувати, залучаючи жінок і автоматизуючи виробничі процеси.
Серед глобальних викликів, які стоять перед компанією, є те, що досі не працюють морські порти.

“Багато наших клієнтів, зокрема з Філіппін, Малайзії та інших країн Азії, отримували продукцію виключно морським шляхом, тому співпраця з ними наразі припинена”, – зазначив у інтерв’ю ГС “АДПУ” Євген Дітківський.
Додатково на роботу ТОВ “ДТК-ТРЕЙД”, як і у всій країні, впливають перебої з електропостачанням та блекаути.
Також Євген Дітківський у розмові з ГС “АДПУ” висловив позитивні очікування щодо прийняття законопроєкту про ринок деревини.
“Ми позитивно оцінюємо перспективу прийняття законопроєкту про ринок деревини. – сказав він. – Це важливий крок для створення прозорих правил гри на ринку, що дозволить підвищити конкурентоспроможність українських виробників як на внутрішньому, так і на міжнародному рівні. Очікуємо, що нові норми сприятимуть розвитку чесної конкуренції, зменшать корупційні ризики та створять стабільні умови для планування бізнесу. Це також відкриє більше можливостей для інвестицій у деревообробну галузь і дозволить підвищити ефективність використання лісових ресурсів”.