За останні три роки виробничі показники буковинської фабрики гнуто-клеєних деталей зросли вдвічі

77 Views
Фото: УАМ

За останні три роки виробничі показники буковинської фабрики гнуто-клеєних деталей «Ламель» зросли вдвічі. Про це розповів співвласник фабрики Сергій Одарич Українській Асоціації Меблевиків (УАМ) в рамках проєкту «УАМ в обличчях».

За словами Сергія Одарича, досягнути такого вагомого результату вдалося завдяки тому, що після початку повномасштабного вторгнення компанія максимально зосередилася на пошуку в Європі та за океаном нових клієнтів. Зараз продукцію фабрики гнуто-клеєних деталей «Ламель» експортують в Німеччину, Францію, Італію, Австрію, Чехію тощо.

«Та й у перші місяці війни, коли внутрішній ринок завмер, працювали виключно на експорт, – розповів Сергій Одарич в інтерв’ю УАМ. – Протягом березня повністю відновили портфель замовлень, а вже в квітні фабрика працювала з повним навантаженням. Жоден зарубіжний клієнт не відмовився з нами працювати в нинішніх умовах. А згодом запрацювали й українські меблярі, наші замовники. Теж через рік-другий почали й вони демонструвати приріст, а отже й потребувати  більше наших гнуто-клеєних виробів, які використовують в якості комплектуючих для своєї продукції. Разом із нарощуванням експорту це й сформувало нинішній показник нашого успіху». 

Буковинська фабрика ГКД «Ламель» продовжує місцеву традицію переробки буку, йдеться в матеріалі УАМ. Підприємсво працює лише із легальними постачальниками сировини, що підтверджується сертифікатом FSC, та самостійно виробляє якісний шпон, контролюючи увесь процес виробництва від придбання деревини до пакування готової продукції. Як розповідають в УАМ, для цього фабрика ГКД «Ламель» задіює спеціальні програми контролю за режимами прогріву деревини, системи контролю якості лущення й сушіння шпону, а завдяки використанню сучасного ребросклеювального верстата на поверхнях деталей немає клейових швів, щілин чи плям від клею. Також за бажанням клієнтів деталі можуть покривати не тільки шпоном, а й пластиком. Власне конструкторське бюро фабрики розробляє всю конструкторську документацію, всі програми обробки й виготовляє всю оснастку. Клієнту достатньо надати зразок виробу або його 3D-модель – і замовлений виріб протягом трьох тижнів буде готовий. До того ж,  фабрика має понад 150 різних вже готових прес-форм, на базі яких може виробляти 650 моделей гнуто-клеєних виробів.

«Приймаючи клієнтську заявку, ми не оперуємо поняттям «мінімальне замовлення»: будь-яка кількість замовлених виробів для нас прийнятна й вигідна завдяки тому, що  наше виробництво технологічно гнучке, – пояснив Сергій Одарич. – Приміром, що стосується пресувальних операцій, можемо перейти з одного виробу на інший протягом 5-10 хвилин. На деяких фрезерувальних операціях час переналаштування обладнання й програм зведений взагалі до двох секунд».

Також співвласник фабрики повідомив, що її показники й раніше могли б бути вдвічі кращими, якби можна було збільшити кількість працівників до рівня технічного потенціалу підприємства – в нинішніх умовах «Ламель», як і інші підприємства галузі, теж відчуває проблему достатнього кадрового укомплектування.

«І тим не менше ми ставимо перед компанією дуже амбітну мету: вдвічі до кінця року наростити нинішні поточні показники. Частково за рахунок основної продукції, гнуто-клеєних деталей, частково завдяки новій», – зазначив Сергій Одарич.

Він повідомив, що приблизно з другого півріччя фабрика ГКД «Ламель» почне продавати лущений шпон, який досі використовувався лише для власних потреб підприємства, а також планується запустити лінію з виробництва паливних пелет, оскільки після  модернізації теплового господарства та оптимізації теплових витрат фабрики лише 15% деревних відходів використовується для забезпечення теплових потреб «Ламелі», решту ж планують пустити на виробництво пелет.

Поширити статтю