Зміни ОВД в заготівлі деревини потребують складних компромісів

43 Views
Фото: пресслужба Федерації роботодавців України

У Федерації роботодавців України відбувся круглий стіл: «ОВД: напрацювання дорожньої карти реформи збільшення заготівлі деревини в Україні». Його учасниками стали представники деревообробного бізнесу, асоціацій, екологічні експерти, Державного агентства лісових ресурсів України, ДП “Ліси України”, а також народні депутати Олександр Ковальчук, Олександр Матусевич, Богдан Кицак. 

Захід провели в рамках робочої групи з реформування ринку деревини.

ОВД (оцінка впливу на довкілля) у лісовій галузі — складна тема. Адже спроба внести зміни в процедуру профільним законом була вже минулого року. Однак тоді законопроєкт не набрав достатньої кількості голосів. Однією з причин була гостра дискусія між лісівниками та екологами. Однак відсутність результату в цьому питанні не сприяє розвитку ринку деревини та забезпеченню переробників достатніми обсягами сировини. Тому бізнес-спільнота вирішила взяти на себе ініціативу з пошуку компромісного рішення в питанні ОВД.

Фото: пресслужба Федерації роботодавців України

«Питання про зміну процедури проходження ОВД при здійсненні лісозаготівлі є актуальним ще й тому, що, на думку деяких народних депутатів, цей блок має стати частиною законопроєкту “Про ринок деревини”, — прокоментував модератор робочої групи, координатор платформи економічного розвитку Wood Industry UA Юрій Дюг. — Логічно, що ОВД – це лише частина комплексної реформи стосовно заготівлі деревини. Важливо розуміти і ситуацію з лісовпорядкуванням, і питання запасів деревини в Україні та де їх можна знайти. Також не варто забувати про модернізацію лісозаготівлі».

До обговорення також долучилася заступниця Генерального директора ФРУ з питань міжнародної діяльності та європейської інтеграції Юлія Гончарова, яка наголосила, що питання ОВД в контексті євроінтеграції є комплексним. А тому зміни необхідно проєктувати так, щоб вони не завдали шкоди ні бізнесу, ні довкіллю.

Фото: пресслужба Федерації роботодавців України

«Робота з цим питанням буде складною, але дуже потрібною. Варто залучати до діалогу ширше коло стейкхолдерів, зокрема і науковців. Потрібно об’єднати роботу над цим питанням бізнес-спільнот. Зрештою, маємо розробити позиційний документ зі спільним баченням деревообробників щодо питання ОВД та збільшення заготівлі деревини.», — наголосила Юлія Гончарова.

Тим часом формат таких зустрічей у рамках робочої групи з реформування ринку деревини буде продовжено.

Пресслужба Федерації роботодавців України

Поширити статтю