У ДП «Ліси України» розповіли про перебіг осінньої лісокультурної кампанії . За інформацією держпідприємства, осінню заплановано висадити приблизно 100 млн штук садивного матеріалу на площі 9 тис. га. Роботи вже виконано на площі 5 тис. га.
Як повідомляють у держпідприємстві, лісництва Карпатського лісового офісу навіть перевиконали план (402 га замість 346,2 га), висадивши понад 116% від запланованого. У лідерах – Поліський лісовий офіс, де висадили 92,7% (935,5 га), Столичний лісовий офіс – 91,9% (1379,2 га). Більше половини висадили і в інших регіонах.
Найбільш поширена формула висадки така: 65% – хвойні породи (сосна, ялина, ялиця, модрина), 35% – листяні (дуб звичайний, вільха, ясен, клен, липа, горіх грецький). Така схема дає більшу продуктивність, стійкість до хвороб та вогню, кращу приживлюваність і швидший ріст, пояснюють у ДП «Ліси України». Серед запланованих до висадки на осінь лісових культур 7 млн мають закриту кореневу систему, частка сіянців із ЗКС постійно зростає.
Загалом цього року ДП «Ліси України» висадить нових лісів на площі понад 3500 га. Це землі або ДП «Ліси України» (не вкриті лісом), або ділянки для лісорозведення, які передають держпідприємству місцеві громади, інформують у ДП «Ліси України», зауважуючи, що майже всі ділянки у постійному користуванні держпідприємства вже залісені і залишаються, як правило, непридатні для висадки території – болота, степи, водні об’єкти, дороги.
Задля збільшення лісового фонду ДП «Ліси України» просять допомоги у місцевої влади. Цьогоріч держпідприємство подало 335 звернень на передачу йому 24 240 га, але отримало позитивних рішень на площу всього 5 908 га. Найбільше цьому сприяли громади на Миколаївщині (32 позитивні відповіді) та Чернігівщині (20).
Але позитивне рішення – це лише початок процедури реєстрації ділянки, нагадують в ДП «Ліси України» і зазначають, що цього року встигли оформили речові права лише на 2537 га переданих держпідприємству ділянок під лісорозведення.
«Порожні ділянки під лісорозведення – це не те саме, що і самосійні ліси, які ми також переводимо до державного лісового фонду (по самосійних ми направили 3884 клопотання на 131 247 га, з яких отримали 718 позитивних відповідей на площу 27 739 га. Завершено процедури по переоформленню на площі 10 271 га. Найбільше сприяли громади на Чернігівщині (36 позитивних відповідей) та Полтавщині (79 позитивних відповідей)). Навіть оформлення речових прав – не останній етап перед висадкою лісу. Після цього звертаємося до ВО «Укрдержліспроект», де просимо провести первинне базове лісовпорядкування, яке включає польові та камеральні роботи. Якщо це раніше були землі сільськогосподарського призначення, проводиться процедура Оцінки впливу на довкілля. Тобто, щоб отримати дозвіл на висадку нового лісу, лісівникам доводиться провести величезну роботи та витратити чималі кошти», – повідомили в ДП «Ліси України».
«Ми готові висаджувати в рази більше нових лісів, але нам потрібні додаткові землі!», – наголосили у держпідприємстві.