Відомий австрійський виробник лакофарбових матеріалів ADLER пропонує екологічне ексимерне покриття на водній основі, яке можна наносити всіма поширеними методами, у тому числі методом розпилення. У компанії повідомили, що упродовж багатьох років інтенсивно працювали над цією технологією.
Як зазначають в ADLER, ультраматові поверхні з високою зносостійкістю стали можливими завдяки застосуванню ексимерного процесу у промисловому виробництві меблів, кухонь і дверей. Надзвичайно матовий зовнішній вигляд, винятково висока хімічна та механічна стійкість, стійкість до подряпин та відбитків пальців, утворення блискучих плям, а також приємність на дотик – все це стало можливим завдяки застосуванню ексимерної технології. Під час цього процесу використовується спеціальне ексимерне опромінювання, щоб надати свіжонанесеному, частково затвердівшому покриттю мікроскопічну структуру складок, що й забезпечує його надзвичайно матовий вигляд. Потім відбувається процес затвердіння покриття за допомогою УФ-випромінювання, що дає змогу досягнути бажаної якості поверхні за дуже короткий проміжок часу.
«Тенденція до ультраматових поверхонь, безперечно, збережеться і в майбутньому. Для промислових клієнтів ексимерний процес, безсумнівно, є найкращим варіантом для досягнення рівня блиску в діапазоні G05 або навіть нижче та уникнення проблем, пов’язаних із чутливістю до подряпин або утворенням блискучих плям», — пояснює Даніель Пессерер, керівник відділу меблевої промисловості ADLER. На додаток до ексимерних фарб для нанесення вальцями або методом наливу, відділ досліджень ADLER тепер також розробив покриття на водній основі, яке можна наносити розпилюванням.
«Для нанесення методом розпилення лакофарбові матеріали мають бути трохи рідшими, тому більшість виробників використовують розчинники. Однак, як експерти в галузі екологічних лакофарбових матеріалів на водній основі, ми хотіли показати, що ексимерні аерозольні лакофарбові матеріали найвищої якості також можна виробляти на водній основі – і наш успіх показує, що ми мали рацію!», – радіє Пессерер.
Для нанесення прозорого покриття для ексимерного процесу було адаптовано УФ-систему на водній основі Bluefin Multilux. Більшість непрозорих покриттів також можна створити таким чином: колір наноситься за допомогою класичної УФ-фарби Bluefin Pigmolux, а потім на поверхню наноситься безбарвне покриття Bluefin Multilux Top EXC. «Для окремих відтінків кольорів наша команда також розробила непрозору ексимерну фарбу Bluefin Pigmolux EXC – це дає змогу досягти оптимального кольору і його глибини навіть для відтінків білого або чорного кольору», – розповідає Пессерер. У ADLER також зазначають, що обидві системи опорядження можна адаптувати до конкретних потреб кожного клієнта.
Переваги нанесення покриття методом розпилення очевидні: у той час як за допомогою методу наливу або нанесення покриття вальцями можна зробити опорядження лише пласких поверхонь, то розпилення дає змогу забезпечити суцільне покриття по всьому периметру деталі. На профільовані деталі, наприклад, шухляди, теж можна нанести покриття. Оскільки промені в інертних умовах ексимерної системи затвердівають фарбу з усіх боків і на всю глибину, це забезпечує рівномірно ідеальну якість поверхні, навіть по краях. Результат – ультраматовий зовнішній вигляд з оксамитовими відчуттями, стійка до відбитків пальців і утворення блискучих плям поверхня, яка є водночас зносостійкою та еластичною. І все це досягається завдяки сталому низькоемісійному процесу нанесення покриття на водній основі.