Формування експортної стратегії для членів УАМ починається з дослідження ринку

30 Views
Фото: УАМ

У рамках нашої програми навчання в Export Alliance Mastery, організованій Visionest Institute, Українська Асоціація Меблевиків розпочала перший модуль, присвячений дослідженню ринку. Ця програма має на меті забезпечити наших членів знаннями та навичками, необхідними для формування ефективної експортної стратегії та досягнення поставлених цілей.

Перший модуль навчання було присвячено дослідженню ринку. Для обраної через відкрите оголошення на сторінках УАМ компанії ми обирали цільовий ринок. Серед країн, куди хотіла б вийти обрана компанія, були наступні: Німеччина, Італія, Бельгія. Командою УАМ було запропоновано також розглянути в якості цільової країни Великобританію.

1. Аналіз макроекономічних показників

Перший етап дослідження полягає в аналізі макроекономічних показників цільового ринку. Це включає в себе оцінку таких факторів, як:

  • Валовий внутрішній продукт (ВВП): визначення загального обсягу економіки та її динаміки.
  • Зовнішня торгівля: вивчення імпортних і експортних показників, основних країн-партнерів, щоб зрозуміти конкурентоспроможність продукції виробника.
  • Населення країни.
  • Рівень інфляції в країні.
  • Дані про умови торгівлі з тією чи іншою країною, зокрема інформація про митні платежі та ПДВ.

Джерелом такої інформації можуть бути Вікіпедія, Export Potantial Map від ITC, Market Finder від Google, Eurostat, Euromonitor, Coface for trade, Epingalert, Trade Concerns Database, Market Access Net, державні сайти або, наприклад, закумульована і систематизована інформація на сайті Дія.

Фото: УАМ

2. Використання відкритих маркетингових досліджень

Наступний етап включає використання відкритих джерел інформації, таких як звіти та дослідження ринку, що публікуються міжнародними організаціями, урядовими установами та аналітичними центрами. Це допомагає отримати загальне уявлення про тенденції, потреби та вимоги споживачів на обраному ринку. 

На даному етапі ми можемо знайти інформацію про товарообіг на внутрішньому ринку країни, оцінити умовний середній чек покупця меблів в країні та переглянути дані про динаміку ринку нерухомості, показники щодо середнього розміру житла. Наприклад, “середній чек покупця меблів” в Німеччині становить 663 дол. США, в той час як в Україні розмір товарообігу ринку меблів на душу населення на 2024 прогнозують на рівні 10 доларів.

Джерело: УАМ

Далі в залежності в специфіки продукту треба визначити показники, які дозволять оцінити потенціал ринку.

Так, наприклад, для визначення потенціалу ринку меблів, що дозволяють ефективно використовувати житлову площу, важливим показником є відсоток населення, яке проживає в квартирах. У Великобританії та Бельгії лише 22% населення живе в квартирах, тоді як в Німеччині цей показник становить 63%, а в Італії — 57%. Найдорожче обходить придбання нерухомості в Німеччині, де за звітом компанії Делойт серпня 2024 “Property Index Overview of European Residential Markets” 1 квадратний метр нерухомості коштує 5123 дол. США, у Великобританії – 4195, Бельгії – 3496, та Італії – 2309 дол. США. За даними порталу Лун.юа середня вартість квадратного метра житлової нерухомості в Україні становить 1294 дол. США.

Джерело: УАМ

Отримавши значення показників обраних критеріїв оцінки (більше 10), ми створили рейтингову систему за кожним з показників. В результаті сумування балів за показниками ми встановили, що найкращою країною з переліку для просування продукту обраної компанії буде Німеччина.

3. Google-інструменти для дослідження популярності товарів в інтернеті

Сучасні інструменти, такі як Google Trends, Google Analytics і Google Keyword Planner, можуть бути надзвичайно корисними в процесі дослідження. Вони дозволяють:

– Аналізувати популярність запитів щодо меблевих виробів.

– Вивчати поведінку споживачів у режимі реального часу.

– Визначати ключові слова, які використовують потенційні клієнти для пошуку продуктів.

Коли обрано країну, варто отримати уявлення, наскільки популярними є ті чи інші продукти при купівлі в інтернеті. За дослідженнями міжнародної агенції Statista, рівень проникнення електронної комерції в Німеччині становить 60%, тож показники популярності ключових слів будуть дуже близькими до реального рівня попиту в країні. 

4. Дослідження сайтів меблевих магазинів та брендів, опитування людей в країні

Використовуючи отримані ключові слова, варто скласти перелік найбільш популярних сайтів за рейтингом пошукових систем, які вже продають у країні схожі продукти. Перегляд визначених сайтів дозволить побачити уподобання за дизайном і функціоналом, популярні розміри виробів, терміни виробництва, рівень роздрібних цін.

Джерело: УАМ

Завершальним етапом є проведення опитувань та інтерв’ю з потенційними споживачами, дистриб’юторами та іншими зацікавленими сторонами на цільовому ринку. Це дозволяє отримати безпосередню інформацію про:

– Потреби та вподобання споживачів.

– Визначення можливих бар’єрів для входу на ринок.

На підставі усіх отриманих даних та висновків ми продовжимо наступний модуль формування експортної стратегії, спрямованої на врахування особливостей обраного ринку.

Цей перший модуль навчання став важливим кроком на шляху до формування нової послуги УАМ – розробка експортної стратегії. Поглиблене розуміння ринку та споживачів дозволить нашим членам ефективно планувати свої дії та досягати успіху на міжнародній арені. Наступні модулі програми обіцяють ще більше практичних знань та стратегій для забезпечення успішного експорту українських меблів. 

Автор статті: Оксана Донска, член Правління УАМ

Джерело: УАМ

Поширити статтю