Латвійський розсадник Mežvidu – приклад дерев’яного будівництва з надвеликими прольотами

5 Views
Фото: LVM

Провідні латвійські експерти з дерев’яного будівництва визнають розсадник Mežvidu  AТ “Latvijas valsts meži” (LVM) особливо гарним прикладом будівництва із деревини. При будівництві сортувального та переробного комплексу розсадника широко використовувалася деревина, зокрема, конструкції з клеєного бруса з надвеликими прольотами.

Про це розповідають у LVM.

Як інформують в LVM, будівництво розсадника  Mežvidu  розпочали у липні 2022 року, а комплекс із сортування та переробки саджанців, що входить до його складу, є чудовим прикладом використання деревини в будівництві. На будівництво комплексу сортування та переробки саджанців площею майже 8300 м2 використали 600 м3 деревини – як в несучих конструкціях, так і в оздобленні. Розсадник AТ “Latvijas valsts meži” ввели в експлуатацію наприкінці 2023 року і його сортувально-переробний комплекс вже високо оцінили: 1 місце у номінації «Дерев’яне будівництво» у наймасштабнішому будівельному конкурсі Латвії «Латвійська будівельна премія 2023 року» та 1 місце у номінації «Громадська новобудова. Промислова будівля» у конкурсі «Краща будівля 2023 року в Латвії».

Фото: LVM

У цьогорічному серпневому номері журналу «Būvinženieris» доктор архітектури, науковий співробітник Інституту архітектури та дизайну Ризького технічного університету, викладач і експерт Антра Вілюма описує розсадник Mežvidu як один із гарних прикладів дерев’яного будівництва, особливо наголошуючи на багатопролітних дерев’яних конструкціях, використаних при будівництві розсадника і сортувального комплексу.

Багатопрольотні конструкції, використані при будівництві комплексу, є гарним прикладом, що свідчить про широкі можливості використання деревини також у будівництві виробничих і складських приміщень. Довжина найдовшої використаної дерев’яної балки сягала 30 м, а висота перевищувала 2 м. Одна така балка важила 10877 кг.

Фото: LVM

Як зазначають у LVM, великий проліт конструкцій дає змогу зручніше проводити роботу із саджанцями, оскільки завдяки широкому приміщенню без колон посередині можна більш ефективно спланувати розміщення виробничого обладнання, транспортні шляхи для саджанців та іншої сировини. Крім того, планування можна швидко змінити, якщо змінюється кількість саджанців чи виробничого обладнання.

«Розсадник Mežvidu є одним із прикладів, який яскраво демонструє значний потенціал Латвії в дерев’яному будівництві – у нас є ресурси та знання, щоб будувати стійкі, екологічні та сучасні будівлі, які не тільки ідеально виконують свою основну функцію, але й допомагають нам рухатися ближче до досягнення цілей кліматичної нейтральності, оскільки деревина забирає і накопичує вуглець із атмосфери під час зростання. Дерев’яна будівля надійно зберігає небажаний з точки зору клімату CO2  десятиліттями », – розповідає Петерс Путніньш, голова правління LVM.

Поширити статтю