Компанія Vecoplan AG, провідний виробник обладнання для промислового подрібнення і переробки різних матеріалів і вторинної сировини, розповіла, як за допомогою її обладнання французька деревообробна компанія C2R змогла вирішити свою проблему.
Отож, перед французькою деревообробною компанією C2R, розташованою в Сен-Жуньяні у французькому департаменті Верхня В’єнна, постав серйозний виклик: щоб зробити виробництво максимально рентабельним, компанія переробляє різноманітні деревні відходи, але те обладнання, яке у неї було, не давало змоги переробити весь доступний спектр сировини через її розміри.
Ринкова ситуація
Щоб краще зрозуміти проблему, слід глибше вникнути в ситуацію на ринку деревини, яка склалася у Франції .
«Економічне середовище для деревообробників у Франції зараз дуже несприятливе», — пояснив Крістоф Лагард, який разом із своїм братом здійснює керівництво C2R.
«Одна з наших проблем – це зменшення кількості магазинів будівельних матеріалів та господарських товарів, а це означає, що лісопиляльні підприємства отримують менше замовлень. Як наслідок, залишається менше відходів деревини, які ми використовуємо для виробництва палива з біомаси, що робить його дорожчим»,- розповів він. Окрім того, продажі сучасних котлів, які працюють на деревній сировині, у Франції стрімко зростають. Своєю чергою, це призводить до збільшення попиту на деревину як сировину для виробництва енергії.
«Ситуація на цьому ринку схожа із ситуацією на ринку ділової деревини: важко придбати і транспортувати достатню кількість сировини. Іншими словами, заготовляється та переробляється недостатньо деревини», – зазначив Крістоф Лагард. Ще однією проблемою є нестача кваліфікованих працівників, що призводить до посилення конкуренції серед компаній, які закуповують деревину з промисловою метою та для виробництва палива.
Наразі C2R переробляє 130 000 метричних тонн деревини на рік із побічних продуктів лісопиляння та лісової продукції. «У нас є два бізнес-напрямки, – розповідає Крістоф Лагард. – Ми постачаємо продукцію для паперової промисловості та виробляємо паливо для регіональних компаній».
У компанії, окрім Крістофа Лагарда та його брата, працює ще п’ять осіб, які займаються технічним обслуговуванням, виробництвом і управлінням.
Вибір перевіреного партнера
Варто відзначити, що C2R покладається на обладнання компанії Vecoplan для переробки різноманітної продукції з деревини з моменту свого заснування.
«Ми консультуємо наших клієнтів, плануємо технологію та разом знаходимо конкретні рішення, – розповів Бертран Тібольд з Vecoplan France, дочірньої компанії Vecoplan AG у Франції. – З цією метою ми формуємо команди інженерів-технологів та співробітників з відділу продажів. До наших завдань також входять повне управління проєктом, монтаж, введення в експлуатацію та комплексна програма обслуговування».
Для C2R Vecoplan поставила дві технологічні лінії: одну – для виробництва деревної тріски для паперової промисловості, а іншу – для виробництва палива з біомаси. «Наші очікування повністю виправдалися», – зазначив Крістоф Лагард. Однак компанія була змушена модернізувати процеси на своєму виробництві через зростання конкуренції при закупівлях сировини.
«На наших двох попередніх лініях було два пристрої для подрібнення різної сировини. Однак нам довелося обмежувати себе в закупівлі деревини, оскільки, наприклад, ми не могли переробляти певну сировину, таку, як, наприклад, порубкові залишки, для виробництва палива через їхній розмір, а, отже, не купували її. У нинішній економічній ситуації ми більше не можемо собі цього дозволити», – пояснив Крістоф Лагард.
Керівництво C2R звернулося за допомогою до Vecoplan і завдяки давньому партнерству та багаторічному досвіду в компанії знайшли рішення – потужну дробарку, яка може подрібнити всю сировину за одну операцію.
Хороше рішення
До деревних відходів, які переробляє C2R, належать тирса, відходи лісопиляння, кора, піддони та деревна тріска. У виробництві палива вимоги до процесу подрібнення особливо суворі. Воно повинно не тільки мати стабільний вміст вологи відповідно до специфікацій замовника, але також має відповідати встановленому розміру фракції.
Виробничий процес на C2R відбувається у чотири етапи. «Спочатку, – розповів Крістоф Лагард, – ми розподіляємо сировину — наприклад, деревну тріску, кору та лісову тріску за необхідним вмістом вологи та якості. На другому етапі ми використовуємо барабанний грохот, щоб відокремити частини розміром понад 100 мм від загальної маси. Потім ця деревина передається до нашої нової дробарки для первинної обробки деревини серії VVB від Vecoplan».
Для того, щоб відкалібрувати кінцевий продукт, тобто для видалення дрібних частинок і шматочків надмірної довжини з високоякісних фракцій, матеріал просіюють у віброситі VSS. «Це дає змогу ефективно сортувати перероблений продукт за частинками різного розміру», – пояснив Бертран Тібольд, оскільки вібрація створюює умови для ідеальної сепарації.
Велика потужність для виробництва біомаси
Дробарка VVB відіграє вагому роль у виробничому процесі. Міцний сталевий ротор машини відрізняється величезною масою маховика. Завдяки цьому вдається забезпечити високу пропускну здатність.
«Вміст домішок менше 2% не є проблемою для цієї машини», – розповів Ральф Розенкранц, керівник відділу прикладних розробок Vecoplan. При виявленні стороннього матеріалу контрножовий блок і сито автоматично відкидаються. Після видалення домішок вони автоматично повертаються в робоче положення.
За допомогою нового обладнання C2R може виробляти паливо з розміром частинок від P45 до P100, що відповідає стандарту DIN EN ISO 17225. Машина переробляє свіжу кору з вмістом вологи до 60%, колоди діаметром до 400 мм і верхівки паль діаметром до 1000 мм і завдовжки до 400 мм. Дробарку можна завантажувати спресованим матеріалом, відходами лісопиляння, тирсою, обрізками деревини, попередньо подрібненими піддонами та деревними відходами. Дробарка має ергономічний дизайн і проста в обслуговуванні. Для обслуговування кришка ротора та задня панель машини відкидаються вниз і слугують платформою для обслуговування, надаючи оператору швидкий доступ до всієї машини. Під час технічного обслуговування контрножі висуваються гідравлічно.
Ще однією особливістю машини є панель управління VSC. Цей сучасний пристрій дає змогу користувачам регулювати параметри машини та зберігати свої індивідуальні налаштування. Він надає огляд поточних значень і повідомлень, включаючи історію повідомлень і значення даних. Додаткові послуги доступні в режимі онлайн. Якщо в системі виникає несправність, її зазвичай можна усунути за допомогою гарячої лінії за короткий час, не потребуючи візиту технічного спеціаліста Vecoplan. Це економить багато часу та коштів. «Гаряча лінія – незамінний інструмент. Вона забезпечує високу ефективність і була особливо корисною під час монтажу», – розповів Крістоф Лагард.
Зараз обладнання працює упродовж 8 годин щодня п’ять днів на тиждень. «VVB виправдовує наші очікування в усіх відношеннях, – зазначив Крістоф Лагард. – Тепер у нас є набагато більше можливостей, коли йдеться про закупівлю матеріалів, тому що ми можемо подавати в машину всю куплену сировину, тобто будь-яку пропозицію постачальників деревини. Це – справжня перевага для нашого бізнесу». Він впевнений, що VVB була правильним вибором для його компанії і що Vecoplan є ідеальним партнером.
За матеріалами Vecoplan