Опорядження білих дверей: комбінована повністю автоматизована лінія для нанесення ЛФМ вальцями і розпиленням за один прохід

27 Views
Фото: Venjakob

За інформацією виробника лінії, компанії Venjakob, ця лінія поєднує в собі раніше окремі процеси нанесення покриття вальцями і методом розпиленням, включаючи всю підготовчу та подальшу обробку. Це дає змогу виробнику дверей Prüm-Türenwerk у Вайнсгаймі (Німеччина) опоряджувати свої білі міжкімнатні двері вдвічі швидше, ніж раніше. Якість опорядження теж покращилась.

Про досвід використання автоматизованої комбінованої опоряджувальної лінії для білих дверей, яку фабрика дверей Prüm-Türenwerk нещодавно почала використовувати, розповів виробник обладнання компанія Venjakob.

Передусім слід відзначити, що компанія Prüm-Türenwerk, яка є частиною Arbonia Doors Group, спеціалізується на білих дверях, які є вічною класикою. Під час багаторічного інвестиційного процесу виробництва рам і дверей були відокремлені одне від одного. Нові машини та системи були в основному встановлені там, де виготовляють двері. Серед іншого – й лінію Venjakob для нанесення ЛФМ вальцями та розпиленням, індивідуально розроблену, щоб задовільнити особливі вимоги щодо опорядження білих дверей преміум-класу.

Як розповідають у Venjakob, до встановлення нової лінії на фабриці працювали дві окремі системи. Одна – для грунтування і нанесення покриття вальцями, друга – для нанесення фінішного шару покриття методом розпилення. Оскільки потужність обладнання для нанесення білої фарби в якийсь момент досягла своєї межі, Prüm-Türenwerk вирішила інвестувати в нову опоряджувальну лінію і обрала для цього Venjakob, чому сприяв досвід багаторічної хорошої співпраці та індивідуально розроблені системні рішення, які вже використовуються в дочірніх компаніях Arbonia Group, таких як Garant.

«Ми хотіли автоматично поєднати обидва процеси в одній лінії. Наші вимоги вже були досить високими. Різні способи нанесення покриття, ґрунтування та фарбування повинні бути адаптовані як до особливостей двох ексклюзивних білих ЛФМ, так і до кількості, яку потрібно отримати. Спільне планування цього проєкту зайняло кілька місяців», – розповів Крістоф Тілен, технічний менеджер Prüm-Türenwerk GmbH.

Він також зазначив: «Ми робимо двері білими. Це просто звучить, але процес складніший, ніж дехто собі уявляє».

Гарне лакофарбове покриття, яке використовується для міжкімнатних дверей, добре виглядає і витримує багато чого під час експлуатації. Щоб воно було таким, на двері потрібно нанести якомога більше цього ексклюзивного білого ЛФМ. Для цього ідеально підходить використання вальцевої машини, оскільки нанесена фарба прилягає до поверхні дверей на 100% і немає перевитрат, як у випадку з нанесенням покриття методом розпиленням. Процес подальшого нанесення покриття методом розпилення у новій лінії розроблений так, щоб «пропустити» якомога менше фарби. По-перше, розпилення зменшується завдяки кондиціонуванню повітря в фарбувальній камері, що збільшує швидкість переносу фарби на двері. По-друге, спеціально розроблений циклонний сепаратор використовується для збирання відходів фарби і таким чином зменшує витрати на утилізацію.

У процесі ґрунтування та нанесення покриття використовуються три шліфувальні машини для попереднього шліфування та проміжного шліфування шарів ЛФМ, а також чотири вальцювальні машини для нанесення ґрунтівки. На заміну також додали п’яту. Весь процес нанесення покриття вальцями та розпиленням, у тому числі обертання та повернення заготовок для повторного проходу, складається з 14 виробничих етапів.

Фарбування і шліфування елементів дверей відбувається в безперервному процесі. Це також стосується шліфування двох поздовжніх країв і верхнього краю. Оскільки кромки мають різну ширину, ширина крайкошліфувального верстата Venjakob регулюється відповідно до потреби. Рухомий діагональний шліфувальний пристрій використовується для шліфування передньої кромки при наскрізній подачі. Задній блок з трьома щітками рухається вздовж верхньої кромки.

За допомогою такої комбінації систем економія часу становить 50% порівняно з нанесенням покриття на двох окремих системах, як це було до встановлення нової лінії. Тобто процес опорядження відбувається вдвічі швидше. Окрім розробки комбінованої системи нанесення покриттів вальцями і розпиленням, включаючи технологію сушіння, Venjakob також поставила все конвеєрне і вентиляційне обладнання.

Для фабрики дверей Prüm-Türenwerk комбінована лінія стала важливою частиною скорочення всього виробничого процесу, що важливо в умовах дефіциту сировини та вузьких місць у постачанні.

За матеріалами Venjakob

Поширити статтю