Підприємства лісопромислової галузі прагнуть покращення в умовах тривалого спаду на міжнародних ринках

46 Views
Фото ілюстраційне. Джерело: FAO/Arvydas Lebedys

Загальна динаміка міжнародних ринків деревини в липні все ще була відносно повільною.

Про це повідомила International Tropical Timber Organization (ITTO).

Відповідно до нового випуску Global Timber Index (GTI), на тлі тривалого спаду лісопромислові підприємства багатьох країн шукали шляхи для виживання та зростання.

У липні 2024 року показники GTI були нижчими за порогове значення 50% в усіх країнах, де GTI відстежує лісопромисловий сектор, що свідчить про загальний спад у лісопромислових секторах цих країн. До трійки країн з найкращими показниками (хоча вони продовжують знижуватися) увійшли Таїланд (48,4%), Конго (48,1%) і Гана (46,8%), за ними йдуть Індонезія та Габон (у обидвох по 46,4%), Китай (43,5%), Бразилія (39,2%), Мексика (37,0%) і Малайзія (25,7%).

Незважаючи на загальне погіршення показників, виробництво та торгівля деревиною в деяких країнах показали позитивні тенденції. В Індонезії та Габоні обсяги заготівлі деревини зросли порівняно з попереднім місяцем; наявні замовлення в лісопромисловому секторі Таїланду продовжували зростати; виробництво деревини та нові замовлення в Конго залишалися на стабільному рівні; а в Малайзії та Мексиці тенденція до зниження експортних замовлень послабилася.

Серед інших новин індекс GTI-Producers Index, спеціалізований індекс виробництва деревини, становив 41,2% у липні, а індекс GTI-WBP  Index, спеціалізований індекс для деревних плит, становив 42,0%, що вказує на те, що в цих підгалузях продовжується спад.

Зважаючи на виробничі та операційні труднощі, лісопромислові підприємства, де відстежується GTI, висувають різні пропозиції щодо вирішення проблем у своїх країнах.

Наприклад, малазійські підприємства висловили сподівання на допомогу держави щодо зменшення перевантаженості портів. Мексиканські підприємства припустили, що уряд міг би запровадити тарифи на імпортну продукцію, щоб зменшити її вплив на місцеву. Підприємства Гани хотіли б, щоб уряд запровадив державну політику щодо забезпечення постачання сировини. Підприємства Габону запропонували, щоб залізничний оператор SETRAG надавав більше вагонів певним лісовим компаніям, які мають концесії. А китайські підприємства прагнули збільшити частку експорту та переорієнтуватися з внутрішнього ринку на ринок Південно-Східної Азії. В Індонезії підприємства просять стимулів для виробництва продукції з деревини, сертифікованої в рамках сталого ведення лісового господарства і яка пройшла перевірку на легальність. Крім того, в умовах низьких цін на кругляк з природних лісів і враховуючи те, що не всю цю деревину змогла переробити місцева деревообробна промисловість, підприємства хочуть активізувати зусилля для розширення ринку.

Поширити статтю