Збереження самозалісених земельних ділянок – важливе державне завдання для лісівників і територіальних громад

786 Views
Фото: Держлісагентство

Центрально-Західне міжрегіональне управління лісового та мисливського господарства провело виїзну нараду з питань збереження самозалісених земельних ділянок на території Вінницької області.

У заході взяли участь представники всіх 15 запрошених територіальних громад Вінниччини, профільних структур ОВА, начальник Державної екологічної інспекції Юрій Дубовий.

«Центрально-Західне міжрегіональне управління лісового та мисливського господарства проводить активну роботу щодо ідентифікації та збереження самозалісених земельних ділянок на території Вінницької, Кіровоградської та Черкаської областей», – наголосив на потенціалі таких земель начальник управління Сергій Перов.

І на засіданні, і на оглядових ділянках він наголошував на спільній незмінній меті лісівників і територіальних громад – збільшення лісистості України! Адже в Україні, за різними оцінками, наразі ідентифіковано біля 2 млн га поза межами лісового фонду, у тому числі і самозалісених. Саме їх збереження має важливе значення в покращенні екологічної ситуації в Україні, особливо за нинішніх умов, коли третина лісів зазнала впливу війни.

Збереження самосійних лісів, які, як правило, зростають на землях, що не використовуються територіальними громадами дозволить громаді заощадити кошти на постійні витрати з охорони, захисту та догляду лісів, які лягають на бюджет громад при створенні комунальних лісів.

У разі передачі цих земель до ДП «Ліси України» – усе це виконуватиметься силами лісівників. До того ж філії будуть сплачувати земельний податок та рентну плату у місцевий бюджет, що є додатковим надходженням для громад.

З презентацією роботи управління в питаннях збереження самозалісених земельних ділянок виступив начальник відділу лісового господарства, охорони та захисту лісів Ігор Мельник та проінформував про те, що на виконання доручення Державного агентства лісових ресурсів України щодо віднесення земельних ділянок до категорії «самозалісені ділянки», відповідно до положень статті 57-1 Земельного кодексу України, фахівцями Центрально-Західного міжрегіонального управління попередньо за допомогою програми «Геоінформаційна система лісових ресурсів України» по Вінницькій області ідентифіковано 27791 ділянку можливо самозалісених земель площею 92314 га.

В свою чергу, фахівці управління направили 63 подання усім територіальним громадам області щодо ідентифікації та прийняття рішень про віднесення цих земельних ділянок до самозалісених.

З направлених управлінням подань, лише на площу 1130 га, а це 82 ділянки, громадами прийнято позитивне рішення.

Під час виїзної наради учасники заходу оглянули самозалісені земельні ділянки Якушинецької (с.Пултівці), Жмеринської та Станіславчицької територіальних громад (села Людавка, Носківці).

На прикладі Станіславчицької територіальної громада Жмеринського району, яка передала частину самозалісених земель у приватну власність, побачили результат – землі розкорчовані! Така ж участь може чекати тут ще 5-гектарну самозалісену ділянку.

Тому, під час заходу лісівники детально розповіли про порядок віднесення ділянок до самозалісених земель, результати їх передачі в користування лісокористувачам, в т. ч і державним лісогосподарським підприємствам, функціонал програми «Геоінформаційна система лісових ресурсів України».

Співпраця фахівців лісового господарства з органами місцевого самоврядування щодо проведення інвентаризації самозалісених ділянок триватиме. Наступний крок – за громадами. Від них залежить майбутнє самосійних лісів!

Держлісагентство

Поширити статтю