Площа ділянок, вкритих деревною рослинністю, є більшою за офіційні дані 2010 р. приблизно на 20%

188 Views
Фото: Держлісагентство

Триває робота із дешифрування космічних знімків території України для встановлення точної площі лісів.

Це кропіткий і складний процес, але результати того варті, повідомили у Держлісагентстві

«Отримуємо подеколи вражаючі цифри. Ми вже віддешифрували 16 найбільш лісистих областей – 35 млн га або 59% території України. Це північна, західна та центральна частина країни, для яких згенеровані «маски» лісів. Що ми отримали? Площа ділянок, вкритих деревною рослинністю (бралися до уваги ділянки, площа яких становить не менше 0,1 га), є більшою за офіційні дані 2010 р. приблизно на 20%. У залежності від регіону перевищення даних за 2010 р. становить від 12% до 28%. А це + 1,5 млн га площі, вкритої деревною рослинністю! В цю різницю входять самосійні ліси за межами лісового фонду, лісосмуги, зелені насадження в населених пунктах, захисні насадження та інші категорії деревних насаджень, які не були враховані під час обліку лісів 2010 р.», – повідомив заступник Голови Держлісагентства з питань цифрового розвитку Віктор Смаль.

Крім отримання карти лісів та встановлення їхніх площ, у рамках виконання проєкту буде можливість прослідкувати динаміку площ лісів, встановити категорію деревних насаджень та, у співпраці з органами Держгеокадастру, власність та категорію земель, на яких розміщені деревні насадження.

Результати роботи дають можливість визначити дійсні площі, які вкриті лісовою рослинністю в Україні, незалежно від того, в чиєму підпорядкуванню та власності вони знаходяться (в тому числі й ті лісові ділянки, власники яких не встановлені). 

Нагадаємо, що відповідно до Земельного та Лісового кодексів України, ліси можуть перебувати у державній, комунальній та приватній власності. Останні офіційні дані, які охоплюють всі ліси України, незалежно від лісокористувачів, датуються 2010 роком. Згідно із цими даними, Державному агентству лісових ресурсів України підпорядковано 73% лісів. Інші 27% надані в постійне користування підприємствам, установам і організаціям кількох десятків міністерств та відомств. 

Першою практичною площиною, де починають використовувати дані дешифрування, є процес клопотання зі зміни статусів самозалісених ділянок та їхнього переведення до лісового фонду України.

Поширити статтю