Науковці Національного лісотехнічного університету України взяли участь у Міжрегіональному навчально-практичному форумі “Ліси України: євроінтеграція, війна, зміни клімату та сучасні реформи”, який організувала Програма розвитку ООН в Україні в партнерстві з Асоціацією професіоналів довкілля “ПАЕУ” в межах Програми ООН із відновлення та розбудови миру за фінансової підтримки Європейського Союзу. Захід відбувся 21-22 лютого 2023 року.
Як повідомляється на інтернет-сторінці Національного лісотехнічного університету України, під час форуму на панельної дискусії “Реформи лісового сектору: оцінка реформування галузі в контексті війни, енергетичної кризи та відновлення економіки” виступив завідувач кафедри технології меблів і виробів з деревини НЛТУ України, професор Орест Кійко з темою доповіді “Перспективи розвитку лісового сектору України”.
У межах панельної дискусії “Практичні методи та засоби збереження та відновлення лісів” слово надали проректору з наукової роботи НЛТУ України, професору Василю Лавному, тема виступу – “Наближене до природи лісівництво та перспективи розвитку лісового сектора України”.
Спікерами панельної дискусії “Роль технологій лісозаготівлі та деревооброблення в розвитку галузі” були: директор Навчально-наукового інституту деревообробних та комп’ютерних технологій і дизайну НЛТУ України, професор Володимир Маєвський, тема – “Кращі практики співпраці в рамках лісового сектору України”, до виступу якого долучилися голова Асоціації деревообробників та лісозаготівельників Львівщини Микола Когут та професор Орест Кійко. З темою “Сучасні деревинознавчі виклики кваліментрії деревинної сировини: Україна – ЄС” виступив професор кафедри ботаніки, деревинознавства та недеревних ресурсів лісу НЛТУ України професор Іван Сопушинський.
До обговорення у панельній дискусії “Методи моніторингу в лісовому господарстві, цифровізація галузі” долучився кандидат сільськогосподарських наук, доцент кафедри інформаційних технологій НЛТУ України Олег Часковський з темою “Моніторинг лісових насаджень у режимі реального часу для оцінки втрат лісу в Українських Карпатах”.
Повідомляється також, що науковці НЛТУ України, які презентували свої ідеї, обговорювали їх з усіма учасниками панельних дискусій, чітко напрацювали і сформували свої пропозиції до резолюції форуму, що дасть змогу запроваджувати якісні реформи для збереження ресурсів і відновлення України.