Відбулася велика меблева конференція FURNICON LVIV

382 Views
Фото: УАМ

30 – 31 березня 2023 року у Львові відбулася велика меблева конференція FURNICON, де представники бізнесу деревообробної, меблевої, дверної галузей, освіти та влади зібралися разом, щоб обговорити можливості створення Львівського меблевого кластеру та створити платформу для спілкування виробників меблів та дверей з архітекторами та дизайнерами задля подальшої співпраці та створення спільних проєктів. Захід зібрав понад 150 учасників зі Львова, Львівської області та України.

Фото: УАМ

Подію організували Українська Асоціація Меблевиків при підтримці Львівської міської ради та Львівської обласної військової адміністрації. Партнерами конференції FURNICON LVIV також стали Kleiberit, Hafele, ADLER, HN Logistic,  Ki-Pro, торгівельний центр «Три Слони. Все для дому!», Stakhovsky Wines.

Як повідомляє УАМ, перший день конференції пройшов у активному обговоренні можливостей створення Львівського меблевого кластеру, який сприятиме створенню спільних проєктів.

Фото: УАМ

Відкрив конференцію Дмитро Патіс, керівник Платформи із залучення інвестицій Української Асоціації Меблевиків. Він привітав усіх присутніх і розповів про діяльність УАМ під час війни та результати галузі за 2022 рік.

“УАМ об’єднує сьогодні 312 компаній, що спільно представляють більше 70% меблевого ринку України. З перших днів війни України проти рф в УАМ організували штаб швидкого реагування на запити щодо гуманітарної допомоги і залучили фінансову підтримку як серед учасників галузі, так і міжнародних фондів задля забезпечення продуктами та меблями внутрішньо переміщених осіб.

Меблева галузь України щороку демонструвала значні темпи росту виробництва та експорту готової продукції. В деревообробній та меблевій галузях країни на тисячах підприємств працюють більше 100 тисяч українців. Тільки в 2021 році експорт українських меблів становив 1,05 млрд. дол. США. Українські меблевики і сьогодні постачають продукцію до світових лідерів меблевого ритейлу таких, як: JYSK, XXLUZ, HOMECENTER та інших. Українські меблі продаються онлайн на всіх континентах. За 2022 рік експорт меблів України становив 806 млн.дол. США із середньорічним приростом обсягів на 11,5% за останні 6 років. Українські меблі було доставлено до 99 країн світу, з яких найбільшими покупцями стали Польща (34,9%), Німеччина (17,4%), Данія (5,9%), Австрія (4,5%) та інші.” – розповів Дмитро Патіс.

Фото: УАМ

Андрій Садовий, міський голова Львова, привітав учасників та закликав власників бізнесу об’єднуватися, співпрацювати з іншими кластерами міста та інвестувати в український бізнес загалом.

Під час заходу учасники доєдналися до панельної дискусії на тему «Створення Львівського меблевого кластеру – передумови, формування, робоча група».

Фото: УАМ

Відтак директорка Програми USAID «Конкурентоспроможна економіка України» Олеся Залуська розповіла про грантові можливості для меблевого бізнесу. Вона закликала представників меблевого та дверного бізнесів користатися можливостями залучення додаткових ресурсів для розвитку бізнесу, отримувати підтримку та консультації від експертів, що може допомогти їм покращити якість своєї продукції, збільшити конкурентоспроможність на ринку та залучити увагу потенційних інвесторів та партнерів, що може сприяти подальшому розвитку їх бізнесу та збільшенню його стабільності.

Під час Меблевого стендапу Дмитро Шамін, виконавчий директор компанії Матролюкс, розповів про часткову релокацію компанії та про досвід розширення ринків збуту; Володимир Мисик, керівник компанії Brand Roomio Виробництво Меблів, розповів про досвід релокації компанії та про соціальну відповідальність бізнесу; Віталій Кирилів, співвласник компанії Hochu rayu. Innovative design, розповів про проєкт трансформації оснащення військової інфраструктури; Сергій Планджиєв, директор компанії Девелопмент Захід Груп, розповів про те, як “Три слони” стали домівкою для багатьох українських брендів; Геннадій Шелудько, співвласник компанії Ki-Pro, поділився кейсом реалізації проєкту українськими меблями у Франції під час війни.

Модератором дискусії став Дмитро Патіс, співзасновник компанії Eskada-M та керівник Платформи УАМ із залучення інвестицій.

Фото: УАМ

Далі учасники конференції долучилися до кластерного навчання, яке провів Віктор Оксенюк, викладач Kyiv-Mohyla Business School, експерт з кластерного розвитку. Як зазначають в УАМ, пан Віктор розповів про методологію створення кластеру та підкреслив важливість роботи кластерної моделі досвідом успішних кластерів.

Також, як повідомляють в УАМ, великий меблевий нетворкінг, який відбувся під час конференції FURNICON, надав учасникам чудову можливість налагодити контакти з колегами та однодумцями у теплій “меблевій” атмосфері.

Фото: УАМ

Другий день конференції був присвячений практичному досвіду. Учасники відвідали три виробництва у супроводі lean-консультанта Ольги Перетятько – консультанта Lean 6 Sigma, Lean коуча в Lean Six Sigma, та дізналися, як оптимізувати та налагодити виробничі і управлінські процеси на прикладі Brand Roomio – харківської компанії, яка виготовляє авторські меблі під замовлення преміум класу і з початком повномасштабного вторгнення релокувалась до Львівської області, Hafele Ukraine – лідера на ринку фурнітури в Україні, та Varenycia Group, яка у своєму виробничому процесі поєднує ретельну ручну роботу з автоматизованими машинами та інноваціями.

За матеріалами УАМ

Поширити статтю