Покоління Z: які меблі воно обирає?

886 Views
Фото ілюстраційне. Джерело: QuickFrame

Покоління Z або зумери – так називають людей, що народилися між 1997 і 2012 роками. Хоча представники цього покління поки що не основні споживачі для українського бізнесу, проте з часом це змінюватиметься, адже зумери вже активно виходять на ринок праці.

Чого ж очікує покоління Z  від меблів польське галузеве видання BIZNES.meble.pl розпитало у експертів, які працюють на меблевому ринку. Наводимо їхні коментарі, адже тенденції, які вони відслідковують, можуть бути корисними і для українських меблярів.

Отож, як йдеться у матеріалі BIZNES.meble.pl., покоління Z не приділяє багато уваги меблям, але їхній спосіб життя відкриває нові можливості для виробників. Молодь є більш екологічно свідомою і часто обирає екологічні товари. Їх приваблюють меблі, виготовлені з перероблених матеріалів.

– «Зетки» цінують сучасний дизайн і унікальний стиль, а також функціональність, модульність і мобільність меблів, які легко переміщати і переставляти в просторі, – розповіла виданню Божена Дачук, президентка мебелевої компанії Tobo.

– З одного боку, є сильний антиспоживацький настрій, але це також є конкретною підказкою для виробників. З іншого боку, є дуже конкретні очікування (меблі потрібно доставити, зібрати без потреби залучати споживача, потім вони мають слугувати і на тому все), – перераховує Шимон Ганчар, дизайнер, викладач Академії образотворчого мистецтва у Вроцлаві, завідувач кафедри меблів.

На запитання, чи варто рекламувати меблі поколінню Z, Альдона Міодушевська, директорка з маркетингу галереї інтер’єрів Domar, відповідає: «звичайно, так».

– Перш за все, потрібно навчати та «виховувати» майбутнього клієнта. З віком змінюються сімейні та життєві моделі, і цілком напевно деякі представники покоління Z прийдуть до більш традиційного способу життя. Тим паче, що зумери – дуже різноманітна група. Чимало з них все ще живуть з батьками, тому теж впливають на те, як вони живуть, і радяться з батьками щодо декору або приймають рішення самостійно. Для них питання меблів може бути важливим з точки зору базового функціонування, – пояснила вона, – По-друге, у маркетингу потрібно думати про зумерів тут і зараз та просувати рішення, які відповідають їхнім потребам. Це стосується як меблів, так і способу їх використання. Для мобільного покоління Z важливо робити ставку на модульні, багатофункціональні рішення, які легко транспортувати. Крім того, варто шукати рішення для довгострокової оренди меблів.

– По-третє , – підсумувала Альдона Міодушевська, – поняття «реклама» можна і потрібно переглянути. Класичні формати продажів не будуть ефективними, оскільки зумери робить більш імпульсивні покупки. Водночас у випадку з меблевим виробом важко говорити про імпульс. Ефективними можуть бути освітні, довідкові та цікаві форми, такі як подкасти, навчальні відео, DIY-посібники, лайфхаки і furniture hacking . Але вони працюють у довгостроковій перспективі і повинні зосереджуватися на освітній/іміджевій стороні, а не на продажах.

– Покоління Z тільки виходить на меблевий ринок як незалежний споживач. Звичайно, ми всі чуємо теорії та думки про те, як вони купуватимуть і будуть робити це по-іншому, ніж раніше. Libro вже багато років є провідним виробником меблів для підлітків та молоді. І, напевно, єдиною помітною тенденцією є зменшення продажів моделей зі сміливим дизайном і кольорами, які раніше охоче обирала молодь, на користь стриманих меблів, які не надто виділяються на тлі «дорослої» пропозиції», – резюмує Гжегож Каліновські, директор з продажів компанії Libro.

Поширити статтю