За декілька останніх років і підприємцями, і лісівниками проведена величезна робота. Зокрема, бізнес інвестував чималі кошти у створення сучасних виробництв. Як результат, на тлі зменшення обсягу заготівлі в Україні в рази зросли надходження від експорту продукції деревообробки.
“Є чим пишатися і лісівникам. Реалізована реформа, запроваджений прозорий ринок з рівним доступом для всіх учасників. Уже в перший рік роботи ДП “Ліси України” відмовилося від державних дотацій і отримало прибуток понад 3,5 млрд грн. Проте у галузі ще залишаються величезні невикористані можливості!”, – говорить Юрій Болоховець.
Не лише бізнес, а й присутні на заході представники екологічної спільноти погоджуються з тим, що Україна недостатньо використовує лісовий ресурс. Щорічно на 10 мільйонах гектарів українських лісів приростає 40 млн кубометрів деревини, але ми не заготовляємо і половини цього обсягу. Маємо всі підстави, як і лісівники Німеччини, Польщі та інших європейських країн, збільшувати заготівлю, не порушуючи міжнародно визнані екологічні вимоги та стандарти.
“У нормативній площині найбільший виклик — завершення підготовки та ухвалення Закону «Про ринок деревини». На мою думку, закон потрібен. Його мета — закріпити кращі напрацювання лісової реформи, щоб стати фундаментом, на який довгі роки будуть спиратися і лісівники, і деревообробники. Бізнес та депутати ще дискутують щодо окремих положень останньої редакції, проте головне — вже ніхто не ставить під сумнів запроваджені нами фундаментальні принципи — вільний для всіх доступ до ресурсу та конкурентну, прозору систему торгів”, – підсумував Юрій Болоховець.