Будівництво з деревини як відповідь на сучасні кліматичні, ресурсні та соціальні виклики.
Відкрито реєстрацію на безкоштовний онлайн-курс «Стале будівництво з деревини» на edX, платформі онлайн-навчання, створеній Гарвардським університетом і Массачусетським технологічним інститутом (MIT).
Цей курс було розроблено Делфтським технічним університетом (TU Delft) у співпраці з Forest Stewardship Council® та іншими партнерами. Завдяки цьому курсу всі зацікавлені сторони у сфері будівництва — архітектори, девелопери, інженери, консультанти, представники органів влади, а також студенти — можуть здобути знання та навички, необхідні для використання величезного потенціалу дерев’яного будівництва. Перша частина цього семитижневого курсу розпочнеться 15 листопада.
Спосіб, у який ми будуємо наші будівлі, має змінитися
Понад 35 % світових викидів парникових газів припадають на будівельну галузь, а їх третина безпосередньо пов’язана з виробництвом будівельних матеріалів, таких як бетон, метал і пластмаса. Окрім змін клімату, перед будівельною галуззю стоять й інші виклики, як-от дефіцит ресурсів, проблеми охорони здоров’я та необхідність створення достатньої кількості житла.
«Те, як ми працюємо і як ми будуємо, має змінюватися. Одним із найперспективніших рішень є будівництво з використанням деревини та інших біоматеріалів, отриманих із відновлюваних джерел. Завдяки різноманітним розробкам у галузі будівельних технологій і композитних матеріалів із цільної деревини та/або комбінованих матеріалів на основі деревини та біоматеріалів можливе широкомасштабне застосування деревини в будівництві, навіть у висотних будівлях. Високоякісне застосування деревини зробить значний внесок у необхідний перехід до менш шкідливого для довкілля будівництва (індустрії)», — зазначив Аріан ван Тіммерен, професор з екологічних технологій та дизайну Делфтського технічного університету.
Цілісне розуміння сталого будівництва з деревини
Курс «Стале будівництво з деревини» пропонує ретельно розроблену навчальну програму, покликану дати учасникам цілісне розуміння сталого будівництва з використанням деревини. Зокрема, учасники дізнаються, що стале лісокористування є важливою передумовою для ефективного використання деревини в будівництві. Збалансоване ведення лісового господарства дає нам змогу використовувати деревину, зберігаючи ліси, не завдаючи шкоди їхнім екологічним, соціальним та економічним функціям. Деревина, отримана в результаті сталих підходів, сприяє утриманню вуглецю як лісами, так і будівлями.
Життєздатні будівлі
Деревина також ідеально підходить для збірних конструкцій, адже є змога більшу частину будівельних робіт виконувати у виробничих цехах, роблячи сам процес будівництва чистішим, швидшим і якіснішим, зменшуючи шкоду навколишньому середовищу та створюючи менше проблем для будівельників. Принципи циркулярного будівництва дають можливість повторно використовувати дерев’яні конструкції як на рівні окремих будівель, так і на регіональному рівні. Порівняно з традиційним будівництвом, це сприяє появі більш зелених будівель, які акумулюють вуглець замість того, щоб його викидати, а сировина для них знову відновлюється в лісах зі сталим лісокористуванням.
HOME for the future (ДІМ для майбутнього)
Курс було розроблено в рамках проєкту HOME for the future. Цей амбітний проєкт, ініційований FSC® Нідерланди та FSC® Данія, має на меті збільшити частку використання деревини з лісів зі сталим управлінням у будівництві соціального житла. Проєкт передбачає декілька напрямів роботи: покращення статусу деревини як будівельного матеріалу в законодавстві ЄС, підвищення рівня знань про будівництво з використанням деревини та проведення аналізу життєвого циклу (LCA) і карт продукції (EPD), які буде додано до Національної бази даних про навколишнє природне середовище. Крім того, розробляють механізми для кращого визначення вартості та кліматичних переваг будівництва з використанням деревини. HOME for the future є частиною програми ЄС LIFE.
Для отримання додаткової інформації та реєстрації на курс відвідайте https://www.homeforthefuture.org/free-online-course
Джерело: FSC Україна