ДП «Ліси України» запровадило системний моніторинг задля вчасного виявлення та врегулювання конфлікту інтересів

93 Views
Фото: Facebook ДП "Ліси України"

ДП «Ліси України» для забезпечення прозорості та попередження корупційних практик в діяльності посадових осіб та працівників вживає заходи, спрямовані на вчасне виявлення конфлікту інтересів. Держпідприємство також інформує спеціально уповноважені суб’єкти у сфері протидії корупції про випадки вчинення його працівниками дій в умовах реального конфлікту інтересів.

Про це ДП «Ліси України» повідомило у Facebook.

«Конфлікт інтересів виникає в умовах, за яких особисті обставини впливають на об’єктивність та неупередженість прийняття рішень. Такі обставини часто призводять до вчинення посадовими особами Підприємств корупційних чи пов’язаних з корупцією правопорушень», – кажуть у ДП «Ліси України» і зазначають, що лісова галузь має складну специфіку: поширеним явищем є передавання досвіду та умінь у сфері лісового господарства від батьків до дітей, спільна робота близьких осіб. Хоч це й дає змогу зберігати накопичений досвід роботи з лісовими ресурсами, а також покращує співпрацю між поколіннями та взаємодію в колективі підприємства, зазначають в ДП «Ліси України», проте наголошують, що підприємство ретельно враховує антикорупційні обмеження та переконане, що цей процес має відбуватися відповідно до вимог Закону України «Про запобігання корупції».

За повідомленням ДП «Ліси України», упродовж поточного року спільними та скоординованими діями Департаменту безпеки та Відділу з питань запобігання та виявлення корупції встановлені випадки вчинення працівниками підприємства дій в умовах реального конфлікту інтересів.

Так, в одній із філій лісничий перевірив та прийняв роботи надані фізичною особою-підприємцем, яка є його близькою особою – дружиною. В іншому випадку також лісничий філії, діючи як її представник, перевірив та прийняв роботи надані фізичними особами-підприємцями, які є його близькими особами – сином та дружиною. Також встановлено факт укладення директором однієї із філій ДП «Ліси України» договору позички власного транспортного засобу із самим собою як фізичною особою.

Вказані дії містять ознаки адміністративного правопорушення, відповідальність за яке передбачена ст. 172/7 Кодексу України про адміністративні правопорушення, зазначають у ДП «Ліси України», а тому відповідні матеріали скеровані до Національної поліції України для подальшого розгляду та прийняття рішень. У разі підтвердження фактів вчинення правопорушень винним особам загрожує не тільки штраф, але й потрапляння до Реєстру корупціонерів, інформують у держпідприємстві.

Поширити статтю