Головним чинником підвищення дохідності віконного виробництва є максимально ефективне використання деревини – що більше сировини перетвориться на готові вікна, то менша собівартість і, відповідно, суттєвіший прибуток. Та досягти максимального використання деревини без зрощування на міні-шип неможливо.
Потреба зрощування дерев’яних заготовок пов’язана із наявністю тих чи інших вад, які унеможливлюють використання значної частини деревини для виробництва якісних вікон. Проте якщо ці вади вирізати, то отримуємо високоякісну сировину, єдиним недоліком якої є менша, ніж потрібна для виробництва довжина. Технологію, яка дає змогу із коротких брусків отримати заготовку потрібної довжини, розробили і випробували ще в середині минулого століття, проте її й досі покращують, зокрема, удосконалюючи фрези для нарізання зубчастого шипа.
У компанії LEUCO роботу над удосконаленням шипорізних фрез ведуть одразу в кількох напрямах: підвищення якості нарізання шипів; збільшення продуктивності та терміну експлуатації.
За умови, що якість продукції має покращуватися або, як мінімум, залишатися на тому самому рівні, збільшити продуктивність можна, підвищивши частоту обертання шипорізних фрез і швидкість подавання. Зважаючи на це фахівці компанії LEUCO розробили нове покоління фрез для формування зубчастих міні-шипів з подвоєною кількістю різців, що дає змогу працювати із швидкістю подавання заготовок до 52 м/хв.
Такої високої ефективності шипорізних фрез LEUCO вдалося досягти завдяки використанню корпусу із високоміцної сталі, правильно і точно загостреним різцям та покриттю із твердого матеріалу. Еластичності різальної крайки, яка дає змогу запобігти ламанню ножа, досягли, використавши матеріал HS. Шар спеціального твердого матеріалу підвищує твердість різальної крайки, робить її більш зносостійкою і вдвічі продовжує термін експлуатації фрез. Компактне виконання фрез сприяє зменшенню шуму під час роботи, а конфігурація ідеальна для обробки коротких заготовок (без ризику затягування їх у верстат). Але якість фрез залежить не лише від конструкції та застосованих матеріалів – важливим є й процес їх виробництва: точність обробки корпусу і різців, якість і точність припаювання різців, якість балансування тощо.
Програма фрез LEUCO для нарізання міні-шипа
Виробничий приклад
Завод в місті Гемау (Німеччина) виготовляє клеєний брус із деревини сосни, ялини і модрини для виробництва вікон і дверей. Річний обсяг виробництва становить 20 тис. м3клеєного бруса.
Дефектні місця (тріщини, сучки, різноманітні кольорові забарвлення тощо) вирізають із чорнових заготовок й для подальшого виробництва використовують лише високоякісні елементи, які зрощують на зубчасті шипи. Саме від міцності та точності шипового з’єднання залежить якість готової продукції.
Виготовити з’єднання на зубчасті шипи з дотриманням потрібної геометрії, без виривів і щілин, яке забезпечить високу міцність, можливо лише тоді, коли використовувати високоякісний інструмент – фрези для нарізання зубчастих шипів.
Раніше ножі на фрезах для зрощування на зубчастий шип на цьому виробництві витримували від 10 до 20 тис. робочих циклів. Але такий показник керівництво заводу не влаштовував ‒ потрібно було підвищити термін експлуатації, покращивши при цьому якість обробки. З цим завданням завод звернувся до компанії LEUCO. На початку 2014 року виробничу лінію обладнали новим поколінням напаюваних фрез зі шістьма зубами та спеціальним покриттям різальних елементів. Цими фрезами формували зубчасті міні-шипи на ламелях шириною від 80 до 150 мм. Результат вразив усіх – термін експлуатації сягнув 79 тис. робочих циклів при швидкості обробки 8 циклів/хв.
«Великих обсягів виготовлення продукції при збереженні високої якості можна досягти, використовуючи лише якісний інструмент: кількості досягають через якість», – стверджує начальник виробництва Конрад Гугенбергер.