FSC Aligned Certification для EUDR та загальносистемні оновлення вже в дії

53 Views

FSC опублікувано FSC Regulatory Module, оновлену FSC Risk Assessment Framework та низку нормативних вказівок щодо посилення своїх зобов’язань принципам сталого ведення лісового господарства. Ці зміни одразу набувають чинності для користувачів FSC Regulatory Module.

Про це повідомили в FSC Україна.

Згідно оприлюдненої інформації, FSC Regulatory Module та FSC Risk Assessment Framework складають FSC Aligned Certification для EUDR, разом із загальносистемними оновленнями для впровадження цих змін та узгодження з Політикою щодо конверсії. Впровадження цих вимог сприяє тому, що система сертифікації FSC залишається надійною та актуальною в умовах змін регуляторного середовища. Risk Assessment Framework та інші загальносистемні оновлення також застосовуються щодо утримувачів сертифікатів, на яких не поширюється дія EUDR.

FSC Regulatory Module

Цей новий добровільний додатковий модуль FSC-STD-01-004 FSC Regulatory Module надає підтримку в дотриманні EUDR шляхом встановлення додаткових вимог до сертифікації системи управління лісовим господарством, ланцюга постачання та контрольованої деревини, а також вимог до акредитації. Він розроблений для того, щоб допомогти компаніям використовувати FSC сертифікацію для відповідності суворим вимогам EUDR, усуваючи невизначеність щодо того, що необхідно на додаток до FSC сертифікації. Модуль розкриває основні принципи надійних систем належної перевірки, проведення ретельного оцінювання ризиків за допомогою Risk Assessment Framework FSC та забезпечення прозорості у веденні документації щодо ланцюга постачання.

Завантажити модуль можна в Центрі документації  тут. Дізнатися більше про Regulatory Module можна тут.

FSC Risk Assessment Framework

Пройшовши ретельний, збалансований перегляд, FSC-PRO-60-006b FSC Risk Assessment Framework вже опублікована і вступає в дію вже зараз для користувачів Regulatory Module та розробників оцінювання ризиків. Процес перегляду розпочався у 2021 році та був додатково посилений через узгодження з EUDR. Нова структура надає компаніям комплексний інструмент для оцінювання та зниження ризиків постачання матеріалів лісового походження.

Маючи 64 індикатори для оцінювання ризиків, пов’язаних з відповідними соціальними та екологічними аспектами, Risk Assessment Framework FSC узгоджується з нормативними вимогами EUDR для забезпечення відповідального постачання. Наступне покоління існуючих оцінок ризику FSC для постачання контрольованої деревини базуватиметься на цій оновленій структурі. Завантажити FSC Risk Assessment Framework можна в Центрі документації тут.

Загальносистемні зміни через нормативні вказівки

Задля подальшого посилення системи FSC щодо забезпечення постачання продукції, яка не спричиняє знеліснення, FSC прискорила впровадження змін відповідно до намірів Політики FSC щодо конверсії. Ці зміни вводяться до існуючої системи у формі нормативних вказівок, що зрештою дозволить уникнути сертифікації продукції, яка призводить до знеліснення та деградації, відповідно до EUDR. Для забезпечення впровадження Regulatory Module та приведення його у відповідність до найкращих світових практик включено додаткові нормативні вказівки для ланцюга постачання та контрольованих контрольованої деревини. Наступні нормативні вказівки було опубліковано, і вони одразу ж набувають чинності для користувачів FSC Regulatory Module:

FSC Україна також повідомляє, що у липні відбудеться серія вебінарів, де можна буде дізнатися більше про ці рішення. Ознайомитися із графіком проведення вебінарів та зареєструватися на них можна на сайті FSC Україна.

Поширити статтю