Латвійський досвід реалізації деревної тріски

42 Views
Фото: LVM

Цьогоріч АТ «Latvijas valsts meži» (LVM) планує реалізувати приблизно 850 тис. м3 енергетичної деревної тріски міським котельням та іншим споживачам, таким чином сприяючи використанню відновлюваних ресурсів для виробництва енергії та зміцнюючи енергетичну незалежність Латвії.

Про це повідомили в АТ «Latvijas valsts meži».

Зазначається, що у 2024 році LVM організувало кілька процедур продажу енергетичної тріски з різними термінами поставки, принципами ціноутворення та пропозиціями щодо обсягів, щоб задовольнити інтереси різних учасників ринку. Партнерів по співпраці повідомили, що LVM організує ще одну процедуру продажу в жовтні цього року для поставок в опалювальний сезон, який триватиме з листопада 2024 року по квітень 2025 року.

«Потреби клієнтів різні і графік поставок енергетичної тріски найчастіше нерівномірний. Наприклад, є котельні, які влітку не працюють, але інтенсивно працюють взимку, а в центрі міста місця для зберігання обмежені. Тому майданчики для зберігання тріски мають велике значення – таким чином міські котельні мають постійний доступ до необхідної кількості тріски та забезпечують мешканців безперервним теплопостачанням. Ці майданчики також слугують нам як своєрідний страховий запас на випадок, якщо в лісі зламається техніка або якщо через погодні умови, наприклад, сніг чи мороз, доступ до ресурсу взимку буде різко обмежений», – пояснює Оярс Кезікс, менеджер продукції з енергетичної деревини LVM.  

Зараз LVM зберігає деревну тріску на двох складах деревної тріски, на кожному з яких може зберігатися до 50 тис. насипних м3 тріски. З квітня по вересень тріску звозять на ці майданчики, але з жовтня по березень, в опалювальний сезон, її поступово вивозять, згідно з графіками доставки до замовників. Обсяг тріски, який потрібно доставити на склади, визначається згідно з графіком її доставки замовникам,- його складають заздалегідь з розбивкою по місяцях.

Зазначається, що LVM виробляє енергетичну деревну тріску з деревної біомаси – як із порубкових залишків, так і з зарослів та дрібної деревини, яка залишається в лісі після розчищення узбіч доріг і канав та рубок догляду.

Поширити статтю