На півдні почали найбільшу за історію України висадку нових лісів

87 Views
Фото: Facebook Юрія Болоховця

Про це повідомив генеральний директор ДП “Ліси України” Юрій Болоховець.

“Почали найбільшу за історію України висадку нових лісів на Півдні. Цієї осені на Одещині та Миколаївщині створимо понад 5,5 тис. га, – написав керівник ДП “Ліси України” у Facebook. -Цифра неймовірна. Щорічно в регіонах висаджували не більше 200-300 га нового лісу. ДП “Ліси України” збільшили площу висадки в двадцять разів!

Чому ж до реформи на Півдні не робилося майже нічого? Вкрита лісом площа двох областей наразі не більша 140 тис. га, рівень лісистості треба збільшувати в рази.

Причина, як завжди, у грошах. Місцеві лісі здебільше рекреаційного призначення, рубки майже виключно санітарні (дрова), лісові господарства хронічно дотаційні.

Люди у лісгоспах працювали на півставки або навіть на 0,25. Для висадки не було ані солярки, ані культиваторів, ані трактористів, тобто нічого.

І сьогодні доходу від реалізації деревини (переважно дров) південним господарствам не вистачило б навіть на зарплати. Але проведена реформа, ДП «Ліси України» працює з прибутком, інвестуючи у розвиток Півдня, не чекаючи допомоги від держави.

Місцеві лісівники нарешті отримали зарплати, техніку, паливо, посадковий матеріал. Почалася робота з громадами – лише за останні два місяці під висадку передано 1,7 тис. га.

Нарешті є гроші, техніка, земля. Складніше з людьми. Роками в регіонах ніхто не займався підготовкою кадрів. У Південному лісовому офісі наразі понад 400 вільних вакансій – майстер лісу, лісничий, помічник, тощо.

Це дуже непросто після років занепаду прокинутись і почати працювати. Для прикладу, Ізмаїльський лісгосп останній раз висаджував ліс у 2018 році. Висадив 3 га. Цього року має висадити 865 га!!!

Але я вірю в нашу команду, лісівники впораються.

Якими будуть нові ліси Півдня України? Це змішані ліси, більш витривалі та стійкі до змін клімату. Наприклад, ми висаджуємо черешчатий дуб разом з кленом, сосною, ясенем, чагарниковими породами.

Вперше передаємо в регіон порад 800 тис. якісних сіянців із закритою кореневою системою.

Висаджені цього року ліси доведеться ретельно доглядати, тому програму розвитку Півдня плануємо як довгострокову. Це один з наших пріоритетів.”

Поширити статтю