На Сумщині відбулась зустріч представників лісової та деревообробної галузей

51 Views
Фото: Facebook Північного лісового офісу ДП «Ліси України»

Представники Північного лісового офісу ДП «Ліси України» та власники деревообробних підприємств Сумщини зустрілися, щоб обговорити перспективи співпраці у 2024 році.

Про це повідомив у Facebook Північний лісовий офіс ДП «Ліси України».

Зазначається, що ключовими питаннями під час зустрічі були процес передачі цехів переробки інвесторам, нюанси, що виникають під час участі в електронних біржових торгах та під час проведення голландського аукціону, FSC сертифікація та боротьба з корупційними схемами у філіях ДП «Ліси України».

Директор Північного лісового офісу Вячеслав Киченок поділився інформацією щодо передачі цехів переробки, що належать філіям ДП «Ліси України», до інвесторів. Хоча комплекси на Сумщині не нові, але вони знаходяться в ресурсній області й мають необхідну інфраструктуру. Підприємці можуть викуповувати цехи на відкритих торгах, або брати виробничі потужності в оренду внаслідок чого розширювати та розвивати власне виробництво.

Філії своєю чергою готові забезпечувати деревообробників ресурсом. У 2023 році на Сумщині було пущено на переробку понад 138 тис. кубометрів деревини. Тепер вона стане додатковим ресурсом, який філії будуть реалізовувати в круглому вигляді.

Деревообробники своєю чергою комунікували щодо участі в електронних біржових торгах, гнучких умов при сплаті за лісопродукцію, купівлю лісопродукції через голландський аукціон в будь-який період кварталу, а також щодо корекції регламенту біржі під час дії воєнного стану. Усі зауваження та побажання підприємців були взяті до уваги.

У більшості деревообробників виникають труднощі через непрозорий відбір лісопродукції на складах філій. Вячеслав Киченок запевнив підприємців, що боротьба з корупцією є першочерговим завданням ДП «Ліси України» і запропонував повідомляти про усі корупційні схеми, з якими підприємці стикаються під час спілкування з лісовими господарствами.

«На сьогодні в ДП «Ліси України» діє комплексна стратегія протидії корупції. Для цього на базі Департаменту безпеки діють рейдові бригади, які регулярно проводять службові перевірки, — звернувся до підприємців директор Офісу, — тож якщо раптом під час співпраці з філією ви помічаєте будь-які схеми, то обов`язково повідомляйте. ДП «Ліси України» буде протидіяти таким випадкам».

Окремим і ймовірно найболючішим питанням у контексті зустрічі стала робота на прикордонні під час повномасштабної війни, адже через російську агресію страждають як лісові, так і деревообробні підприємства. Вже протягом 2 років напруженість на кордоні створює небезпечні умови для безпеки людей та виробничих ресурсів, а також призводить до збитків та знищення майна.

Військовий конфлікт зокрема впливає і на можливість філій отримати FSC сертифікат, а від нього своєю чергою залежить, чи зможуть деревообробники продати деревину. За відсутності сертифіката більшість європейських покупців відмовляються від послуг українських підприємців. На жаль, у зв’язку з тим, що Сумщина знаходиться у червоній зоні, філії ДП «Ліси України» отримали відмови на всі свої звернення.

Зустріч виявилася продуктивною, кажуть у Північному лісовому офісі: обидві сторони визнали важливість взаємодії та готовність до спільних зусиль задля успішного розвитку обох галузей у 2024 році, а також домовилися частіше організовувати подібні зустрічі та детально розглядати всі проблемні питання.

Поширити статтю