Науковці та деревообробники налагоджують співпрацю в рамках проєкту “CircHive”

160 Views
Фото: НЛТУ України

ТОВ “Мілвуд” – сучасне, технологічно оснащенене та вельми зацікавлене в екологізації своєї діяльності та освоєнні нових екологічно чутливих ринків підприємство. Воно є одним із підприємств-учасників проєкту “CircHive”. Нещодавно його відвідали науковці НЛТУ України, які входять до робочої групи проєкту “CircHive” – професор Орест Кійко та асистент Михайло Ільків (кафедра ТМВД), професор Ігор Соловій та аспірант Тарас Челепіс (кафедра екологічної економіки та бізнесу).

Про це повідомляється на інтернет-сторінці НЛТУ України.

Як йдеться у повідомленні, Національний лісотехнічний університет України у тісній співпраці з європейськими партнерами активно реалізовує заплановані завдання проєкту “CircHive” – “Розробка та пілотування слідів біорізноманіття та обліку природного капіталу через “вулик” галузевих центрів для сталого переходу до циркулярної біоекономіки ЄС” у рамках міжнародної програми “Горизонт Європа” (Horizon Europe Topic. HORIZON-CL6-2022-BIODIV-01-04 (IA). Natural capital accounting: Measuring the biodiversity footprint of products & organisation). При чому виконання завдань проєкту передбачає не лише участь у численних зустрічах із зарубіжними партнерами задля розроблення методологічних підходів, а й їх апробацію на українських підприємствах-учасниках проєкту. Власне, одним із таких підприємств є ТОВ «Мілвуд» у смт. Вигода Калуської територіальної громади Івано-Франківської області.

Зазначається, що під час свого візиту представники НЛТУ України ознайомились із організаційними, виробничими та технологічними процесами виготовлення готової продукції.

Згідно інформації НЛТУ України, ТОВ “Мілвуд” спеціалізується на виробництві широкого асортименту пиломатеріалів та будівельних матеріалів переважним чином із хвойних порід дерев. Підприємство має власну лісозаготівельну бригаду та необхідну техніку для заготівлі та транспортування заготовленої деревини. Воно орієнтоване на нові шляхи використання деревини у архітектурі та будівництві шляхом передових технологій обробки та інженерії. ТОВ “Мілвуд” володіє повним циклом переробки сировини у готову продукцію: складом сировини (лісо- та пиломатеріали), дільницею розкрою колод на пиломатеріали, дільницею первинної механічної обробки (верстати для поздовжнього розкрою та лінії оптимізації із вирізкою дефектів), дільницею виготовлення конструкційного брусу, є також сушильне господарство, дільниця пакування готової продукції, лабораторія для дослідження міцності готової продукції. Всі ланцюжки постачання підприємства лісоматеріалами є сертифікованими відповідно до міжнародної схеми лісової сертифікації FSC. Перевагою підприємства є його спроможність раціонального поводження із відходами, які продукуються в процесі основного виробництва, їх трансформації у додаткову продукцію (сировина для опалень власних виробничих приміщень) та інші відходи процесу виробництва, які реалізуються підприємствам на терені територіальної громади.

Робоча зустріч представників НЛТУ України із представниками ТОВ “Мілвуд” підтвердила мотивованість, відкритість та налаштованість до співпраці усіх сторін. Також повідомляється, що було обговорено співпрацю в рамках впровадження грантового проєкту “CircHive”, особливості та бачення кожної зі сторін. Заначено, що команда НЛТУ України цінує можливість реалізації проєкту на практичній основі в умовах реально функціонуючого підприємства. Своєю чергою для ТОВ “Мілвуд” важливим є прикладний результат проєкту, яким є збільшення привабливості та конкурентоспроможності продукції підприємства на ринку країн Європейського Союзу, Європейської асоціації вільної торгівлі та Великої Британії, оскільки саме на ці ринки орієнтується підприємство.

Як йдеться на сайті НЛТУ України, візит на ТОВ “Мілвуд” супроводжувався плідними дискусіями між робочою групою та представниками підприємства стосовно аналізу життєвого циклу продукції підприємства, розрахунку екологічного сліду/сліду біорізноманіття як окремих видів продукції так підприємства назагал, на основі міждисциплінарності, пошуку ідей та рішень на шляху до інновацій та можливості їх впроваджень.

Підсумками поїздки є налагодження зв’язків між сферами академічної та підприємницької інноваційності, що є необхідною передумовою для ґрунтовнішої взаємовигідної співпраці між зацікавленими сторонами лісового сектору України.

Поширити статтю