Німеччина та Великобританія – два найпопулярніші напрямки експорту польських меблів

62 Views
Фото ілюстраційне. Фото: DGM/Paidi

Польща є одним із найбільших експортерів меблів у світі. Цей факт неодноразово підкреслюють експерти. Щорічно меблі з Польщі потрапляють на ринки понад 100 країн світу, але очевидно, що найбільш популярними напрямками експорту є країни, близькі до Польщі географічно та культурно, кажуть в B+R Studio Tomasz Wiktorski.

Найбільше імпортують польські меблі країни Західної Європи, для яких вони є синонімом високої якості за розумною ціною. Але два найпопулярніші напрямки експорту польських меблів – дві найбільші економіки Європи, тобто Німеччина та Велика Британія. Експорт меблів із Польщі до лише цих двох країн у 2022 році склав понад €5 649 млн, що становить майже 41,5% від загального експорту польських меблів у вартісному вираженні, тому варто придивитися до цих країн уважніше.

Як заначають у B+R Studio, ні для кого не є таємницею, що Німеччина є найбільшим партнером польської меблевої промисловості. Згідно з даними Євростату, вартість експорту польських меблів до цієї країни у 2022 році склала приблизно €4727 млн, що становить 34,7% від загального експорту. Найбільшою популярністю серед німецьких покупців користувалися такі групи польських товарів, як м’які меблі, меблі для вітальні та їдальні, а також меблеві комлектуючі. Вартість експорту вищезгаданих груп меблів до Німеччини становила €1500 млн, €988 млн та €866 млн відповідно, що разом склало 71,0% від загального експорту до цієї країни у 2022 році.

Другим експортним партнером Польщі, якого ретельно дослідили експерти B+R Studio, була Велика Британія. Ця країна є третім за величиною імпортером польських меблів, але слід зазначити, що відмінності у вартості експорту порівняно з Чехією та Францією, які посідають друге та четверте місця, у 2022 році були мінімальними і становили менше 2%. Згідно з даними Євростату, у 2022 році до Великої Британії було експортовано меблів на суму €922 млн, що становило 6,8% від загального експорту меблів з Польщі. Як і у випадку з Німеччиною, товарними групами, які найчастіше імпортувалися з Польщі клієнтами з Великої Британії (хоча в іншому порядку), були м’які меблі, меблеві комплектуючі та меблі для вітальні та їдальні. Їх вартість експорту становила €323 млн, €203 млн та €178 млн відповідно, що разом склало 76,4% від загального обсягу експорту до Великобританії в 2022 році.

Наведений вище аналіз експорту меблів до Німеччини та Великобританії стосується офіційних даних за 2022 рік. Проте сьогодні вже початок 2024 року, тому B+R Studio також уважніше розглянула часткові дані щодо вартості експорту меблів до згаданих країн за 2023 рік. Базуючись на них, експерти B+R Studio підрахували, що вартість експорту меблів до Німеччини у 2023 році склала €4934 млн, що на 4,4% більше, ніж у 2022 році. У випадку Великої Британії оціночна вартість експорту становила €902 млн – відбулося невелике зниження експорту на 2,2%. Частка цих країн у загальному експорті становила 36,2% для Німеччини та 6,6% для Великої Британії відповідно.

Розрахункові дані за 2023 рік, які демонструють помітне зростання експорту до Німеччини та відносно незначне зниження до Великої Британії (для порівняння, експорт меблів із Польщі до Швеції скоротився на понад 10,7%), свідчать про те, що в умовах складної економічної ситуації польська меблева промисловість як з боку постачальників, так і з боку клієнтів, зберегла орієнтацію на найбільших партнерів і в 2023 році.

*Аналіз експорту польських меблів до Німеччини та Великобританії B+R Studio ґрунтується на звітах B+R Studio «Найбільші дистриб’ютори меблів у Німеччині» та «Найбільші дистриб’ютори меблів у Великобританії» та останніх оцінках B+R Studio 2023 року.

За матеріалами B+R Studio

Поширити статтю