Німецькі виробники деревообробного обладнання зберігають оптимізм попри труднощі

91 Views
Фото: Homag Group AG

Після несподівано рекордного обсягу виробництва у 2023 році (4,2 млрд євро; +15%) настрій у німецькій деревообробній галузі у кінці першого півріччя 2024 року став дуже похмурим у зв’язку із значним падінням кількості вхідних замовлень. Проте, попри все, члени Асоціації деревообробного обладнання VDMA налаштовані оптимістично.

Як інформує VDMA, у 2023 році кількість замовлень впала в середньому на 23%. Унаслідок цього, за прогнозами асоціації, виробництво деревообробного обладнання у Німеччині знизиться щонайменше на 10% у поточному 2024 році.

Ситуація вже різниться від компанії до компанії: деякі виробники все ще опрацьовують старі портфелі замовлень, тоді як інші реагують на падіння замовлень введенням скороченого робочого дня. Вхідні замовлення в I кварталі 2024 року залишилися приблизно на рівні попереднього, 2023, року, проте подальшого зменшення не варто боятися, кажуть в асоціації.

«Макротенденції сталого розвитку та декарбонізації не тільки не вщухають, а навіть набирають обертів. Це означає, що перспективи для нашої галузі залишаються чудовими. Ми очікуємо, що наступного року попит знову зросте у всіх напрямках», – пояснив Маркус Хюльманн, голова правління VDMA на зборах членів асоціації 2024 року в Мюнхені.

«Ми вже бачимо збільшення інвестиційного відставання у деяких галузях, де працюють наші клієнти. Сподіваємося, що згодом знову не побачимо одночасного надходження великої кількості замовлень, що призведе до збільшення термінів поставок», – зазначив він.

Експорт

У 2023 році експорт німецького деревообробного обладнання зріс на 10% до 2,7 млрд євро. Однак у I кварталі 2024 року він впав на 17% порівняно з аналогічним кварталом попереднього року. Втім, окремі ринки показали позитивні результати у цьогорічному I кварталі, зокрема, три найважливіші для Німеччини країни-імпортери німецького деревообробного обладнання – США, Китай і Франція. Проте тут свою роль тут зіграли виконані великі замовлення для деревообробної промисловості. Різко, на 50%, впав експорт німецького деревообробного обладнання до Польщі, тоді як Австрія демонструвала стабільне зростання.

Нові виклики

Міжнародна конкуренція для німецьких виробників деревообробного обладнання стає дедалі жорсткішою. Потрібна прискорена розробка продуктів і нові рішення для автоматизації та цифровізації без шкоди для економічної ефективності.

«Якщо ви хочете бути в авангарді, вам потрібно спиратися на свої сильні сторони та зосереджуватися на технологіях і темах, які створюють реальну додану вартість для клієнтів. Наприклад, інтелектуальні мережеві системи, де наші компанії-члени далеко попереду», – переконаний Хюльманн.

Німецька асоціація вбачає можливості для зростання у тіснішій співпраці між європейськими виробниками. Доктор Бернхард Дірр, керуючий директор VDMA, зазначив: «Якщо раніше основна конкуренція відбувалася між великими європейськими компаніями, то зараз вона все більше зміщується в бік швидкозростаючих китайських виробників. Нам слід тісніше співпрацювати, щоб розробити конкурентні підходи для цифрових бізнес-моделей, які окремі виробники більше не можуть забезпечити. Інноваційні цифрові клієнтські рішення можуть змінити ситуацію, але цього нам потрібні спільні дії».

Поширити статтю