Новий винахід: вчені створили скло з деревини

Tags: 166 Views

Новий вид технологій розробили вчені – безпечне та економічне скло з дерева. Цей матеріал набагато міцніший, дешевший і легший звичайного скла.

Брали участь в створенні та розробки нових технологій фахівці Університету Меріленда та Університету Колорадо. Винахідник Джунйонга Чжу, стверджує, що матеріали з деревини знайдуть широке застосування в різних галузях, у тому числі, й у будівельних.

З якого матеріалу створили скло? Матеріалом для розробки стало бальзовое дерево, піддане окисленню при кімнатній температурі. Саме завдяки цьому воно стало прозорим. Згодом деревина заповнюється полівініловим спиртом (синтетичним полімером), і матеріал виходить прозорим на рівні стандартного скла.

Бальзовое дерево росте у Центральній і Південній Америці, в сухому вигляді його деревина надзвичайно м’яка і легка. Легкість і міцність нового матеріалу обумовлені наявністю натуральної целюлози і енергопоглинаючого полімерного наповнювача в структурі деревини.

Виробництво такого скла набагато дешевше, плюс – матеріал може стати чудовою альтернативою для вікон, завдяки його теплоефективності. Крім будівництва його можна буде використовувати в автомобільній промисловості, при виготовленні гаджетів, а також в інших галузях.

Поширити статтю