У XIV Конгресі польської столярної галузі, який відбувся 23 травня цього року, взяла участь рекордна кількість учасників – понад 300 осіб. Дискусії в рамках чотирьох тематичних блоків завершилися ухваленням резолюції, яка визначатиме подальшу діяльність Асоціації POiD (Асоціація польських вікон та дверей).
Як розповідають у POiD, провідною темою заходу були можливості та загрози для галузі будівельних матеріалів в умовах кризи та пов’язаних з нею політичних, економічних та соціальних змінах. Це питання було в центрі дискусій в рамках чотирьох тематичних блоків за участю експертів та представників галузі.
Перший тематичний блок XIV Конгресу польської столярної галузі розпочався з виступу професора Вальдемара Роговського, доктора філософії, віце-директора Інституту фінансів, корпорацій та інвестицій, завідувача кафедри управління ризиками Варшавської школи економіки, головного аналітика BIK Group, який розповів, як макроекономічне середовище впливає на ситуацію в будівельній галузі.
У другій частині цього блоку відбулася дискусія, під час якої експерти визначили участь у відбудові України та належне використання коштів з Національного плану реконструкції (Krajowego Planu Odbudowy) як можливості для подальшого розвитку галузі. З іншого боку, серед ключових викликів було названо відтік працівників з ринку праці.
Про те, як підвищити конкурентоспроможність галузі, йшлося під час панельної дискусії у другому тематичному блоці Конгресу. Участь у дискусії взяли Павел Бєлак, президент правління Vetrex, Олександра Кочемба, директорка з продажу ID Logistics Poland, Пьотр Надольний, директор з продажу MS więcej niż OKNA, Войцех Становскі, CEO debesto.com та Мацей Вента, президент правління Venska. Вони обговорили, що повинні зробити польські виробники, щоб повернутися на шлях зростання експорту, як столярна галузь може зекономити на транспорті та логістиці, які напрямки експорту є перспективними і що польські компанії повинні використовувати для конкуренції на зовнішніх ринках.
Третій тематичний блок Конгресу був присвячений змінам, які чекають на будівельну галузь у зв’язку з енергетичною трансформацією. Під час цього блоку присутні обговорили роль віконних столярних виробів в енергетичній трансформації та енергетичній незалежності будівель, адаптацію продукції до нових вимог, зобов’язання щодо звітності ESG (Environmental, Social and Governance) та шляхи реалізації потенціалу термомодернізації будівель.
Четвертий тематичний блок Конгресу був присвячений маркетингу і проходив у формі дебатів між експертами галузі. Цікаво, що у ролі ведучого виступив штучний інтелект – Stolaris AI. Експерти відповіли на 5 запитань, попередньо вибраних учасниками Конгресу з переліку із 59 питань. Під час дискусія присутні отримали практичні знання з, так би мовити, перших рук, щодо того, як використовувати маркетингові тенденції у щоденній роботі компанії, щоб продавати більше та краще.
Ключові висновки з дискусій, які відбувалися під час Конгресу, а також з Загальних зборів членів Асоціації POiD, що передували цьому заходу, зібрали у вигляді резолюції, яка вказує на найважливіші напрямки діяльності POiD.
Повідомляється, що з метою ще більш ефективного просування польських столярних виробів на зовнішніх ринках Асоціація вживатиме заходів для створення уніфікованого брендингу, що вирізнятиме рішення «зроблено в Польщі» за кордоном. Збільшення присутності компаній польської столярної галузі на українському ринку та участь у відбудові України є великою можливістю для розвитку, яка, однак, вимагає тісної співпраці всієї галузі. Тому POiD докладатиме зусиль для побудови спільної, узгодженої галузевої стратегії в цьому напрямку. З метою забезпечення належної фінансової підтримки комплексної термомодернізації, діяльність POiD буде зосереджена також на підтримці постійного фінансування програми «Чисте повітря» та використанні з цією метою коштів з Національної програми реконструкції.
Окрім того, жалюзі, ролети та інша подібна продукція є важливим елементом, що впливає на енергоефективність та зменшення викидів CO2. Тому Асоціація POiD вживатиме заходів для популяризації її використання як енергозберігаючого рішення як у нових, так і в термомодернізованих будівлях.
За матеріалами Асоціації POiD