Пріоритетною темою цьогорічної виставки LIGNA буде трансформація деревообробки

197 Views
Фото: Deutsche Messe

Нагадуємо, що з 15 по 19 травня 2023 року в Ганновері (Німеччина) відбудеться провідна світова виставка LIGNA 2023. За словами організаторів, саме тут визначають та обговорюють тенденції, які формують деревообробну галузь і вказують шлях у майбутнє.

На площі понад 105 тис. м2 зберуться більше, ніж 1,1 тис. учасників  виставки з 44 країн. Вони продемонструють відвідувачам заходу свої деревообробні інструменти, машини та обладнання, а також розумні рішення та нові технології.

Крім компаній з Німеччини, найбільшу частку експонентів за площею на LIGNA 2023 складають компанії з Італії, Австрії, Туреччини, Іспанії, Китаю, Швеції, Словенії, Данії та Нідерландів. Цьогоріч понад 180 експонентів вперше беруть участь у виставці і мають намір встановити нові контакти та скористатися можливостями, які дає захід, для свого бізнесу.

Основні напрямки LIGNA 2023:

  • інструменти та обладнання для індивідуального та масового виробництва;
  • технології для обробки поверхні;
  • виробництво деревних плит;
  • технології лісопиляння;
  • енергія з деревини;
  • компоненти машин та технології автоматизації;
  • обладнання для лісового господарства, лісозаготівлі та виготовлення пиломатеріалів.

«Woodworking Transformation» – головна тема заходу

Тема цифровізації останніми роками стала визначальною для розвитку деревообробної галузі. Тому не дивно, що LIGNA 2023 фокусується на темі «Woodworking Transformation», яка окреслює життєздатні сценарії для деревообробної та меблевої галузей за поточним і майбутнім напрямками розвитку цифровізації, а також рішення для торгівлі продукцією деревообробки.

Фото: Deutsche Messe

«Woodworking Transformation» як зміна і подальший розвиток процесів та технологій обробки деревини включає в себе як автоматизацію та цифровізацію процесів, так і використання нових матеріалів та технологій.

Розвиток цифрових технологій, які стали ключовими, призводить до фундаментальних змін по всьому ланцюжку створення доданої вартості у деревообробній галузі не лише у масовому виробництві, але й в індивідуальному. Як цілісний процес еволюційної трансформації цифровізація продуктивно впливає на всі сфери деревообробної галузі, від стратегії до організації виробництва та логістики, продажів та післяпродажного обслуговування.

За словами організаторів, LIGNA 2023 продемонструє, як можна оптимізувати ефективність, якість і сталий розвиток деревообробки, наприклад, за допомогою  машинного навчання (machine learning). Також до послуг відвідувачів спеціалізовані екскурсійні тури німецькою та англійською мовами, які пройдуть у гібридному форматі і під час яких профільні спеціалісти будуть демонструвати інноваційні продукти та оптимальні рішення для будь-якого виробничого процесу, та першокласна програма на LIGNA.Stage. Доповнюють «Woodworking Transformation» спеціальні формати щодо кваліфікації працівників, промислового виробництва, лісогосподарських технологій і IT-безпеки, призначені для відповідних цільових груп.

Такі теми, як «безпека даних», також не залишаться поза увагою під час заходу, оскільки, як і будь-яке керування цифровими даними, процеси трансформації деревообробки також вимагають надійної стратегії безпеки для запобігання втраті та витоку даних.

Однак, як зазначають організатори події, одним з найважливіших факторів успіху інвестицій в цифрові технології є забезпечення сумісності для їх інтеграції в наявне обладнання та забезпечення передачі даних і зв’язку між різними системами.

І великі, і малі

Як влучно зауважив Олівер Кунцвейлер, директор із центрального маркетингу Weinig Group, виставка LIGNA для деревообробної галузі – те ж саме, що Ліга Чемпіонів для футболу.

Цьогоріч багато компаній демонструють на виставці свої розробки, які вписуються в концепцію трансформації деревообробки, – від невеликих компаній, які тим не менш пропонують цікаві рішення, до глобальних гравців. Зокрема, австрійська компанія Felder Group, один із провідних світових постачальників деревообробного обладнання, у рамках виставки представить повністю автоматизовані роботизовані рішення.

Фото: Deutsche Messe

«Наші клієнти можуть скористатися перевагами цифрової трансформації з повністю сконструйованими заводами Weinig, включаючи «універсальні безтурботні» пакети для прибуткового виробництва — і таким чином успішно протистояти загальному браку кваліфікованих працівників. Гарне партнерство також включає ефективне технічне обслуговування та планомірне постачання запасних частин через Weinig LifeTime Services у всьому світі», — повідомляє вже згаданий пан Кунцвейлер.

Ахім Хомейер, стариший директор із глобального маркетингу та управління HOMAG GmbH, підкреслює аспект сталого розвитку в контексті цифровізації: «Цифровізація на всьому технологічному ланцюжку наших клієнтів має значний потенціал економії ресурсів. Щоб успішно супроводжувати наших клієнтів у цілому світі на цьому шляху, HOMAG разом із ними розробляє корисні рішення – від конфігурації продукту, у тому числі в інтернет-магазині, до створення виробничих даних, які містять серед іншого як дані про постачальників, наприклад, виробників крайок чи фурнітури, так і щодо керування потоком матеріалів і планування відвантаження та збірки.

Як виробничий партнер, ми також пропонуємо цифрові рішення для постійного підвищення ефективності, наприклад, картування потоків створення вартості та різноманітні сервісні помічники для підвищення експлуатаційної готовності верстатів. Кожна економія матеріалів, енергії та відходів також робить значний внесок у зменшення навантаження на навколишнє середовище».

У рамках заходу одна із численних німецьких компаній Dieffenbacher Holding GmbH & Co. KG покаже, як рішення з рекуперації енергії та заходи для підвищення ефективності виробництва та сталості підприємств з виробництва деревних плит перетворюють звичайні виробничі потужності на «розумні заводи».

Фото: Deutsche Messe

IMA Schelling Group на виставці LIGNA 2023 представить крайкооблицювальний верстат із автоматичним крайкуванням, свердлильний верстат для виробництва партій продукції (batch size 1), автоматизований форматно-розкрійний верстат із роботизованою обробкою для забезпечення високої продуктивності, а також своє комплексне програмне забезпечення “aimi”.

Італійський десант на LIGNA 2023

Понад 250 експонентів з Італії приїдуть на LIGNA 2023. Серед них такі добре відомі компанії, як Biesse Group, SCM Group і Cefla Finishing.

Як повідомляють організатори виставки, Cefla Finishing продемонструє передові технології для оптимізації процесів опорядження поверхонь, у тому числі фарбування.

SCM допомагає деревообробним компаніям трансформуватися шляхом інтеграції цифрових інструментів, таких як автоматизоване виробництво (CAM) і комп’ютерне числове керування (CNC). На LIGNA 2023  компанія буде демонструвати широкий асортимент верстатів з ЧПК, оброблювальних центрів, пиляльних верстатів та багато іншого обладнання для обробки деревини.

Фото: Deutsche Messe

Ще одна велика італійська компанія Biesse покаже на LIGNA 2023 високотехнологічні рішення, інтегровані системи та обладнання, спеціально адаптовані до потреб виробничих компаній, які прагнуть значно покращити та підвищити продуктивність свого виробництва. Зокрема Biesse продемонструє інтегровану виробничу систему з рішеннями для розкрою та нестінгу, з автоматичним завантаженням/вивантаженням, всі складові частини якої поєднані завдяки SmartConnection, програмному забезпеченню компанії для керування замовленнями. Також на стенді компанії у центрі уваги буде нова крайкооблицювальна лінія для виробництва партій продукції (batch size 1) і роботизованим автоматичним завантаженням і розвантаженням, за допомогою якої Biesse прагне зробити важливий крок до сталого розвитку.

За матеріалами організаторів LIGNA

Поширити статтю