Продажі німецької меблевої галузі впали майже на 10% у першому півріччі 2024 року

253 Views
Ян Курт, керуючий директор німецьких асоціацій меблевої промисловості VDM/VHK. Фото: VDM/VHK

Німецька меблева промисловість відчула наслідки слабкого споживчого попиту в першій половині 2024 року, але розраховує на його невелике зростання протягом найближчих місяців.

«Ми припускаємо, що галузь досягла дна», – сказав Ян Курт, керуючий директор німецьких асоціацій меблевої промисловості VDM/VHK, на щорічній бізнес-пресконференції в Кельні.

Перші показники обережно вказують на покращення споживчого попиту у Німеччині цього року. В серпні, за оцінками Інституту Ifo, бізнес-клімат у німецькій меблевій промисловості теж дещо покращився. Той факт, що багато громадян Німеччини бачать зростання реальної заробітної плати на фоні сповільнення інфляції та підвищення заробітної плати, також дає привід для оптимізму.

Крім того, за спостереженнями VDM/VHK, восени німці більше приділяють уваги облаштуванню помешкання на відміну від літа, коли вони більше фокусуються на подорожах. Однак очікуване зростання, ймовірно, не буде настільки сильним, щоб компенсувати падіння продажів, зафіксоване в першому півріччі цього року. Прогнозується, що за весь 2024 рік продажі впадуть на 7-9%, повідомив Ян Курт.

Згідно з офіційною статистикою, у першій половині цього року оборот в німецькій меблевій промисловості впав на 9,7% до 8,3 млрд євро. На внутрішньому ринку обсяг продажів 417 компаній (які мають понад 50 співробітників), на яких працюють загалом 71 841 осіб, становив приблизно 5,6 млрд євро, що на 9,1% менше, ніж за аналогічний період минулого року. Продажі на зовнішньому ринку впали ще більше – на 10,9% до 2,7 млрд євро. Частка експорту становила близько третини.

Збитків зазнали всі сегменти галузі. Обсяг продажів у сегменті кухонних меблів склав близько 2,9 млрд євро, зменшившись на 9,8%. Виробники м’яких меблів зафіксували падіння продажів на 11,2% до приблизно 500 млн євро. Найбільший спад зафіксували у сегменті інші меблі (у т. ч. меблі для вітальні, їдальні та спальні, а також деталі меблів): – 15% до 2,5 млрд євро. Найменший сегмент галузі – виробництво матраців – зафіксував незначне зниження продажів на 1,3% до трохи менше 270 млн євро.

Обсяг продажів сегменту офісних меблів склав близько 1,1 млрд євро (- 1,8%), тоді як виробники меблів для торгівлі та інших меблів на замовлення досягли обсягу продажів приблизно 980 млн євро, що на 3,7% менше, ніж у попередньому році.

У першому півріччі продажі німецької меблевої промисловості впали також на більшості європейських ринків. Експорт німецької меблевої продукції до Франції, найважливішого експортного ринку для німецьких меблевиків, впав на 8,7% до трохи менше 660 млн євро. Експорт до Швейцарії (- 8,3%), Австрії (-13 %), Нідерландів (-11,3%), Великобританії (-4,2%) і Бельгії (- 8,9%) також знизився.

Обсяг експорту меблів до США, безсумнівно, найважливішого експортного ринку для німецької меблевої промисловості за межами Європи, був приблизно на тому ж рівні, що й попереднього року — трохи менше 130 млн євро. Відзначається, що продажі кухонних меблів зросли на 5,2%. Експорт німецьких меблів до Китаю, найбільшого у світі меблевого ринку, зріс на 6,4% до приблизно 76 млн євро. Ця країна продовжує залишатися другим за значенням неєвропейським експортним ринком для німецьких виробників меблів.

Повідомляється також, що в недавньому опитуванню, яке проводили VDM/VHK, німецькі меблеві компанії з великим відривом назвали своєю найбільшою проблемою слабкий споживчий попит. Далі йде економічний застій в Німеччині, надмірна бюрократія, нестача кваліфікованих працівників і зростання витрат на підвищення заробітної плати та енергію. Велике занепокоєння викликає також уповільнення темпів будівництва нового житла. Окрім того, як показало опитування асоціацій, в серпні 38% компаній-респондентів використовували скорочений робочий день і приблизно 40% виробників планують запровадити скорочений робочий день у четвертому кварталі поточного року.

За матеріалами VDM/VHK

Поширити статтю