“Роби, що можеш, з тим, що маєш, там, де ти є”

172 Views
Фото: УАМ

Василь Шмата, власник меблевої фабрики “Шик Галичина”, розповів Українській Асоціації Меблевиків для проєкту “УАМ в обличчях” про те, як компанія дає собі раду в умовах війни.

“Всіх нас, українців, розділяє на “до” і “після” трагічна дата 24 лютого 2022 року. Все докорінно змінилося. Конкурентні переваги нівелюються в одну мить, коли в країну приходить війна”, – зазначив Василь Шмата у інтерв’ю.

На кілька днів все виробництво на  “Шик Галичині” зупинилося, але у компанії швидко зрозуміли, що не мають права на простій: це означало б втрату команди, яку добирали й гуртували десятки років.  Тому рішення приймали миттєво: відразу переключилися на виготовлення бюджетних ліжок та матраців для тимчасових переселенців, які у перші дні війни масово розміщалися в Західній Україні. Згодом почали шити спальні мішки для військових. Таким чином на перших порах нової реальності вдалося забезпечити роботою хоча б частину колективу.

“Паралельно почали інтенсивний пошук зарубіжних партнерів за всіма напрямками нашої діяльності. Це давалося непросто, але врешті саме такі результативні зусилля  витягли нас з “ями”, в яку штовхала війна, – і, як результат, зараз роботою забезпечені всі 100% працівників”, – розповів власник меблевої фабрики “Шик Галичина”.

Перебої електропостачання стали ще одним воєнним викликом для компанії. Літня стабілізація виробництва тривала недовго, а коли почалися екстрені та планові відключення світла, стало очевидним, що після кожного доведеться  рахували збитки. Ситуація змушувала діяти швидко: аби припинити простої, довелося купити промисловий генератор, який зараз забезпечує  безперебійну роботу виробництва в періоди відсутності електроенергії. “Це здорожує собівартість продукції, але інших варіантів немає”, – зазначив Василь Шмата.

У “Шик Галичині” розуміють, що 2023 рік поставить компанію перед  новими викликами, які не можна повною мірою передбачити чи спланувати, але на які точно потрібно буде реагувати. “На це ми налаштовані, – зауважив Василь Шмата. – “Роби, що можеш, з тим, що маєш, там, де ти є” – ці слова Теодора Рузвельта, мабуть, єдино правильне гасло для всіх, хто не здається і налаштований йти вперед”.

Меблева фабрика “Шик Галичина” виготовляє вишукані та комфортні дивани й ліжка. Компанія посідає провідні позиції на ринку України та постачає свою продукцію більш ніж у десять країн. На сьогодні є першою та єдиною фабрикою м’яких меблів в Україні з власним виробництвом фанери, ламелей та інших гнутоклеєних виробів з неї, а також пружинних блоків. 82% складових м’яких меблів виготовляють на фабриці самостійно й тільки 18% закуповують, а із відходів деревини виготовляють паливні брикети та пелети. Завдяки значним виробничим потужностям, які спроможні на значно більші обсяги продукції, ніж потрібні “Шик Галичині” для виробництва меблів, компанія також реалізовує колегам-меблярам ламелі, ламельні каркаси, пружинні блоки для диванів, гнутоклеєну продукцію і побічні продукти господарювання  – паливні брикети й пелети. Унікальність компанії ще й в тому, що тут виготовляють та використовують в ліжках грабові ламелі, що, завдяки структурі граба, дає змогу суттєво збільшити гарантійний термін на продукцію “Шик Галичини”.

Поширити статтю