Сполучені Штати розглядають відмову від участі у системі відстеження деревини ЄС

61 Views
Фото: Вісник лісової промисловості

Останні новини засвідчують можливу відмову Сполучених Штатів від участі в системі відстеження деревини ЄС, відомої як EUDR (European Union Deforestation Regulation). Це рішення надійшло після листа, який 27 американських сенаторів адресували торговому представнику США Кетрін Тай, в якому вони висловили стурбованість щодо впровадження цих стандартів.

Суперечності стандартів EUDR

Представники різних секторів в США висловлюють обурення стандартами, які встановлює EUDR. Зокрема, 27 американських сенаторів зазначили, що дотримання цих вимог буде “майже неможливим” для значної частини паперової та целюлозної промисловості США.

Основними претензіями до EUDR є вимога щодо відстеження геолокації кожної партії лісоматеріалів до країн ЄС, що для американських виробників є практично неможливим завданням через особливості використання деревини в США.

Спроби впливу на ЄС

Представники американського уряду і промисловості звертаються до представників ЄС з проханням відкласти важливі аспекти регламенту, які обтяжують інвесторів та виробників. Зокрема, вони висловлюються про те, що ці вимоги обмежать доступ американських виробників на європейський ринок продукції лісового походження на суму понад 3,5 мільярда доларів США щороку.

Зусилля для захисту американських інтересів

Законодавці США закликають торгового представника Кетрін Тай співпрацювати з колегами з ЄС, щоб гарантувати, що впровадження EUDR буде спрямовано переважно на країни, де існує проблема незаконної вирубки лісів.

Вони також вимагають визнання ЄС “надійних регулятивних стандартів” США та допомоги виробникам паперу та целюлози у дотриманні правил.

ЄС та вимоги до стандартів

ЄС, з свого боку, намагається застосовувати суворі стандарти щодо відстеження лісових матеріалів в рамках EUDR, проте американські виробники стверджують, що ці вимоги надто обтяжливі та несправедливі.

Питання впровадження стандартів EUDR стає предметом серйозних дискусій між Сполученими Штатами та Європейським Союзом. Подальший розвиток ситуації буде залежати від результатів переговорів та зусиль обох сторін з вирішення цього спірного питання.

Джерело: Вісник лісової промисловості

Поширити статтю