Вхідні двері – це довговічні вироби, дизайн яких виходять за межі короткострокових тенденцій. Але інновації в матеріалах і цифровізації все більше впливають на нього. Німецька асоціація Verband Fenster + Fassade (VFF) назвала шість довгострокових тенденцій, які формуватимуть німецький ринок дверей у прийдешньому 2025 році. Цілком можливо, що вони будуть актуальними і для України.
Тенденція 1: Сталість і екологічність
Сталий розвиток набуває все більшого значення на німецькому ринку дверей. Виробники все більше використовують екологічно чисті матеріали та матеріали, отриманні внаслідок вторинної переробки, зокрема FSC-сертифікована деревину чи композити з низьким екологічним слідом. Ці екологічні альтернативи відповідають таким же високим стандартам теплоізоляції та довговічності, як і звичайні матеріали. Екологічні моделі дверей роблять важливий внесок у збереження ресурсів і задовольняють зростаючу потребу в екологічному будівництві, пояснюють в VFF.
Тенденція 2: Стриманість кольорів
Щодо кольору, то у сегменті дверей тенденції аналогічні із автомобілями чи меблями. Одними з найпопулярніших варіантів є дверні системи антрацитового та насиченого сірого кольору з лакованим покриттям або матовою поверхнею. Ці кольори втілюють стриманий, елегантний стиль і гармоніюють з мінімалістичною архітектурою фасаду. Часто їх підбирають до віконних систем за кольором і матеріалом. Однією з причин стриманості у кольорах є простота догляду: «На матових темних поверхнях бруд або дрібні подряпини менш помітні. Тому їх можна чистити рідше», — пояснює виконавчий директор VFF Франк Ланге.
Тенденція 3: Матеріали в індустріальному стилі
Що стосується матеріалів, то дизайн насамперед іде за технічним розвитком. Підвищені стандарти щодо енергоефективності для німецького дверного ринку означають те, що домінування алюмінію і високоміцних пластиків продовжується. Тут також відіграє роль німецька державна політика субсидування: гранти на заміну дверей наразі доступні лише за умови, що вхідні двері мають відповідні високі теплоізоляційні показники.
Проте технологічний прогрес у матеріалах дає споживачам більше свободи при їх виборі без потреби жертвувати при цьому хорошою теплоізоляцією. Поверхні, які випромінюють прохолодну елегантність і водночас виглядають як унікальний виріб ручної роботи, дуже популярні, розповідають в VFF. Індустріальний стиль досягається за допомогою сучасних композитних матеріалів, таких як арт бетон або керамічних поверхонь з неоднорідною структурою або мінеральними вкрапленнями.
Тенденція 4: Декоративні елементи
В дизайні дверей знайшлося місце для застосування й декоративним планкам. Інтегровані в дверне полотно як невеликі вставки, вони надають вхідним дверям мінімалістичну, але виразну структуру. Вузькі, часто трохи виступаючі смуги особливо підходять для візуального пом’якшення великих дверей із матовою поверхнею. Подібний ефект зумовлюють також декоративні пази, вирізані на поверхні дверей. Подовжені заглибини створюють візуальні акценти, не потребуючи додаткового матеріалу.
Тенденція 5: Сонячне світло як елемент дизайну
Денне світло стає визначальним елементом архітектури дверей, – охарактеризували цю тенденцію у VFF. Можливості тут виходять за межі повністю засклених дверей або простого оглядового вікна. Технологічні досягнення в матеріалах дають змогу інтегрувати скляні вставки будь-якої геометричної форми у дверне полотно. Це створює нові варіанти дизайну, такі як вертикальна скляна вставка як центральний елемент, що привертає увагу. Повністю засклені бічні панелі та фрамуги, які пропускають додаткове денне світло в будинок, розширюють вхідну зону та надають вхідним дверям характер порталу. «Сучасний дизайн не означає простий дизайн. Інноваційні комбінації матеріалів і ефекти завдяки скляним вставкам пропонують індивідуальні варіанти дизайну на будь-який смак», — коментує експерт галузі Ланге.
Тенденція 6: Цифрові інновації посилюють тенденцію до мінімалізму
Цифрові інновації посилюють тенденцію до мінімалізму. Йдеться насамперед про розумні замкові системи, якими можна керувати за допомогою ID-картки чи смартфона, або цифрові дверні вічка з моніторингом камери, часто вбудовані в ручку або втоплені в корпус ручки на панелі дверей. Те саме стосується систем сканування відбитків пальців. Все це призводить до того, що класична замкова щілина та вічко у верхній третині дверного полотна тепер залишилися в минулому. Відтак звільнений простір дає змогу зробити поширені двері простої геометричної форми особливо ефектними.
Вхідні двері змінюються: надійні, індивідуальні та технічно вдосконалені
Сучасні тенденції на ринку дверей поєднують позачасовий дизайн із сучасними технологіями та екологічними матеріалами. У центрі уваги – моделі непримітних кольорів, високоякісні матеріали в індустріальному стилі та індивідуальні варіанти дизайну. Смарт замки та скляні елементи додають більше комфорту та світла у вхідній зоні. Це робить вхідні двері не тільки функціональним, але і стильним елементом оселі.
За матеріалами VFF