Термодеревина: чим найкраще обробляти

53 Views
Фото ілюстраційне. З відкритих джерел

Компанія WoodBud, яка займається ЛФМ для обробки деревини, поділилася досвідом, як потрібно працювати із термодеревиною.

Як йдеться у дописі компанії у Facebook, термомодифікована деревина не боїтся грибків, не гниє, на відміну від звичайної, стабілізована і не деформується при експлуатації. Але в неї все-таки є вади, не знаючи яких в 90% випадків можна отримати ускладнення або рекламацію виробу.

Варто враховувати і той факт, що після термомодифікації деревина стає більш крихкою. Це може відобразитися при шліфуванні, зазначають фахівці WoodBud, особливо, якщо використовувати ексцентрикову шліфувальну машину – нею дуже легко зробити подряпини, які після покриття будуть виділятись. Тому, радять у WoodBud, при шліфуванні виробу краще користуватися плоскошліфувальною машиною, або, якщо виріб невеликий, виконувати шліфування вручну. Також не можна забивати цвяхи чи закручувати саморізи без попереднього просвердлювання отворів, бо дуже велика ймовірність, що дошка відколеться.

У компанії WoodBud попереджають, що термодеревина дуже боїться ультрафіолету: на сонці, зовсім без покриття або з прозорим покриттям, вона за 1-3 місяці втратить свій колір, посіріє та втратить свою початкову міцність. Від цього найкраще захищає пігмент, тобто кольорований матеріал, кажуть фахівці WoodBud.

“Покриття на термодеревині потрібно оновлювати частіше, ніж на звичайній. Це, звісно, залежить від інтенсивності фізичного навантаження, але якщо на поверхню часто потрапляє сонце, то раз в 1-2 роки. Тому ми рекомендуємо використовувати для покриття саме олії. Так як їх можна поновлювати без перешліфовки, – діляться досвідом у WoodBud. – Важливо розуміти, що при термомодифікації, пори деревини сильно звужуються і олії набагато важче просочитись всередину.

Тому з досвіду рекомендуємо використовувати:

– тунгову олію. В неї молекули менші, і вона достатньо глибоко просочується. А також має найкращі властивості.

– термовуд ойл. Це продукт який розроблений спеціально для термодеревини, і має високі показники проникнення а також УФ-фільтри.

– лляну олію. Це не найкращій варіант, але якщо використовуєте, то додавайте розріджувач. Щоб вона глибше проникала в деревину”.

Також фахівці компанії WoodBud застерігають від використання олії з восками, оскільки через звужені пори погіршується адгезія і є велика вірогідність того, що легко будуть з’являтися подряпини, а це своєю чергою відобразиться на зовнішньому вигляді поверхні.

Поширити статтю